אורולוגיה

גבר, היית כבר אצל האורולוגית?

מספר הנשים בתחום האורולוגיה נמצא בעלייה, אך מחקר שהתקיים בקנדה מצא כי עדיין קיימים פערים אקדמיים בין רופאים לרופאות בתחום

אורולוגית בודקת פציינט גבר. יותר נשים מתמחות באורולוגיה
אורולוגית בודקת פציינט גבר. יותר נשים מתמחות באורולוגיה

גברים, האם הייתם מרגישים בנוח ללכת לאורולוגית אישה במקום לאורולוג גבר? הגדלת מספר הסטודנטיות בבתי הספר לרפואה הובילה גם לעלייה בכמות הנשים המתמחות באורולוגיה, אולם עדיין קיים פער משמעותי בין רמת הנשים לרמת הגברים בתחום זה. מחקר חדש שפורסם נועד להעריך את היעילות האקדמית של מתמחים ומתמחות באורולוגיה ולמפות את הבדלים בין אורולוגים אקדמאים, נשים וגברים, בקנדה. המטרה: יישום תוכניות לקידום נשים בתחום.

החוקרים השתמשו בשירות התאמת המתמחים הקנדי כדי להרכיב רשימה של 12 תוכניות התמחות מוכרות באורולוגיה. החוקרים שלפו מאתר האינטרנט של כל מוסד שמות חברי סגל, מגדרים, תפקידים אקדמיים, קליניים וניהוליים. לאחר מכן הם סיכמו את כלל המחקרים שפורסמו, ציטוטים ומדד ה-h של כל אחד מחברי הסגל.

בקרב כלל הרופאים האורולוגים האקדמאים נמצא, באופן לא מפתיע, מספר גבוה יותר של גברים (164, 88.17%) מאשר נשים (22, 11.83%). ככל שהדרגה האקדמית עלתה, חלקן היחסי של נשים אורולוגיות הצטמצם.

באוכלוסיית המחקר נמצא שאורולוגים גברים היו בעלי דרגות אקדמיות גבוהות יותר, ערכי מדדי h גבוהים יותר, מספר פרסומים וציטוטים גבוה יתר.

מחברי המחקר מסכמים כי למרות שיש מספר הולך גדל של נשים שמשלימות התמחות באורולוגיה, יש פחות אורולוגיות באופן יחסי בתפקידים אקדמיים בכירים. הבדלים משמעותיים נמצאו במדד ה-h, במקום הפרסום ובמספר הציטוטים בין גברים ונשים.

החוקרים מסייגים כי ניתן לראות מדד מסוים שבו אין יתרון מובהק לגברים אורולוגים והוא במדד ה m-quotient החציוני שמהווה מדד משני למדידת התפוקה האקדמית.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00