סרטן

היתרון של קביעת תורים עצמאית לממוגרפיה שגרתית

היכולת לתזמן ממוגרפיה בצורה עצמאית נקשרה לעלייה במספר הנשים שמבצעות את המעקב המומלץ, על פי מחקר מבית הספר לרפואה פרלמן באוניברסיטת פנסילבניה

ממוגרפיה. אילוסטרציה

מכיוון שאחת מכל שמונה נשים סובלת מסרטן השד, מומלץ לבצע ממוגרפיה באופן קבוע לנשים. עם זאת, למרות שממוגרפיה קשורה לגילוי מוקדם של סרטן ולתוצאות טיפוליות טובות יותר עבור המטופלות, נשים רבות לא טורחות לבצע את בדיקות הסקר שלהן.

"זימון תור עצמאי עוזר להפוך את ביצוע הממוגרפיה לקצת יותר אפשרי – בצורה זו לא צריך למצוא את הזמן להתקשר לקו זימון התורים, לחכות על הקו או ללכת הלוך ושוב בניסיון למצוא פגישה שמתאימה ללוח הזמנים שלך", אמרה המחברת הראשית של המחקר, קימברלי וודל, פרופסור לרפואה פיזיקלית ושיקום. "לשינויים פשוטים כמו אלה יכולה להיות השפעה עצומה על ההיענות לבדיקות רפואיות שנעשות למניעה וגילוי מוקדם".

לצורך המחקר שלהם, וואדל והמחבר הבכיר שיבן מהטה, פרופסור חבר לגסטרואנטרולוגיה ומנהל החדשנות הראשי של Penn Medicine, יחד עם עמיתיהם, ניתחו נתונים מהשנים 2016-2019 כאשר מערכת הבריאות של אוניברסיטת פנסילבניה פתחה את האפשרות לחולים לקבוע תור לממוגרפיה בצורה עצמאית לחלוטין באמצעות פורטלי המטופלים האישיים המקוונים שלהם, והשוו אותם לנתונים משנת 2014 עד 2016,  לפני שזה היה אפשרי. המאמר פורסם בכתב העת American Journal of Preventive Medicine.

כדי לתזמן את בדיקת הממוגרפיה שלהן, כל מה שהמטופלות היו צריכות זאת הפניה – שנכנסה לתוקף לאחר שהמטופלת פגשה את הרופא המטפל שלה – להיכנס לפורטל המטופלים וללחוץ על קישור לקביעת תור.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00