מחקרים

ממתיקים מלאכותיים מגדילים את נפח רקמת השומן בגוף

חוקרים מבית הספר לרפואה של אוניברסיטת מינסוטה ובית הספר לבריאות הציבור הובילו מחקר על הקשר בין צריכת ממתיקים מלאכותיים לבין גורמי סיכון למחלות לב וכלי דם

ממתיקים מלאכותיים. אילוסטרציה
ממתיקים מלאכותיים. אילוסטרציה

במשך 20 שנה, צוות המחקר בחן את הצריכה התזונתית של אנשים, תוך מתן תשומת לב מיוחדת לממתיקים מלאכותיים, הנמצאים בדרך כלל בשתיה קלה לסוגיה. הם מצאו כי צריכה ארוכת טווח של אספרטיים, סכרין ומשקאות דיאט נקשרה לעלייה במאגרי השומן בבטן ולשומן בתוך השריר. עם זאת, המחקר לא מצא קשר מובהק בין הממתיק המלאכותי סוכרלוז לבין מדדים אלה של נפח שומן. המאמר שלהם פורסם בכתב העת International Journal of Obesity.

"מחקר זה הראה כי צריכה ארוכת טווח של ממתיקים מלאכותיים קשורה לכמויות גדולות יותר של רקמת שומן – ועליה בשומן הגוף", אמר בריאן סטפן, פרופסור במחלקה לכירורגיה בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת מינסוטה וחוקר שותף על המענק הממומן. "זה נמצא גם לאחר שקלול גורמים אחרים, כולל כמה אדם אוכל או מהי איכות התזונה שלו".

ממצאי המחקר מעלים חששות לגבי המלצות האגודה האמריקאית לסוכרת ואיגוד הלב האמריקאי המקדמות החלפת סוכרים בממתיקים מלאכותיים. בהתבסס על התוצאות שלהם, החוקרים ממליצים לשקול גישות חלופיות, שכן צריכת ממתיקים מלאכותיים לטווח ארוך עשויה להיות בעלת השלכות בריאותיות פוטנציאליות.

"זהו מחקר מתוזמן במיוחד, בהתחשב באזהרה האחרונה של ארגון הבריאות העולמי לגבי הסיכונים הבריאותיים הפוטנציאליים של אספרטיים", אמרה לין סטפן, פרופסור בבית הספר לבריאות הציבור והחוקרת הראשית במחקר. "ממצאים אלה מדגישים את החשיבות של מציאת חלופות לממתיקים מלאכותיים במזונות ובמשקאות, במיוחד מכיוון שלממתיקים המוספים הללו עלולות להיות השלכות בריאותיות שליליות".

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00