על פי הדיווח, רק 30%-40% ממיטות האשפוז בבתי החולים בישראל ממוגנות, ויותר ממחצית מחדרי הניתוח אינם ממוגנים. בתכנית משרד הבריאות למיגון מערכת הבריאות הוחלט למגן 70% ממיטות האשפוז ואת כל בנקי הדם ומכוני הדיאליזות. בנוסף, הוחלט למגן את כל מוסדות הבריאות, כך שיוכלו להתנהל כ"אי בודד" למשך 72 שעות בעת חירום. עלות התכנית עומדת על 4.5 מיליארד שקל.

גורמים מקצועיים במשרד הבריאות אמרו כי כדי להגיע למיגון של 50% ממיטות האשפוז בישראל משרד הבריאות יזדקק בחודשיים הקרובים לכ-200 מיליון שקל כדי להשמיש עוד כ-2,000 מיטות.

בית החולים שערי צדק בירושלים, נמסר כי מרבית החדרים ממוגנים אבל ההנחיה היא שבזמן אזעקה בחדר ניתוח לא ממוגן – מי שיכול לצאת יוצא על מנת למנוע סכנת חיים. גם בבית החולים בילינסון, על פי הנוהל, נשארים בחדר הניתוח רק רופא מרדים ואחות. אם מתבצע אקט קריטי של הצלת חיים, בכל בתי החולים הצוותים נשארים בחדר הניתוח.

בתגובה קרא יו"ר ארגון רופאי המדינה, ד"ר זאב פלדמן, למשרד הבריאות ולפיקוד העורף להרחיב את מתן השירותים בבתי החולים, כולל בדיקות, מכונים, מרפאות וניתוחים כדי למנוע פגיעה בלתי הפיכה בבריאות האזרחים.