תיאור מקרה

תיאור מקרה: איסופגיטיס אאוזינופילית במהלך אימונותרפיה תת לשונית ופומית

עד כמה שכיחה היארעות של דלקת בוושט כתוצאה מטיפול באלרגנים? למידה מתיאורי מקרה

קבוצת מחקר מפילדלפיה בארה"ב פרסמה החודש סקירה של מספר תיאורי מקרה בהם עלה חשד להתפתחות של דלקת ושט איאוזינופילית (EoE Eosinophilic esophagitis) בקרב אנשים שעברו אימונותרפיה אוראלית ותת לשונית (SLIT) עבור אלרגנים סביבתיים ואלרגנים שמקורם במזון.

מטרת הסקירה היא לדון בראיות הקיימות בנוגע להתפתחות של הפרעה זו במסגרת הטיפול החיסוני להפחתת אלרגיה ולהעריך את השכיחות המצטברת של EoE במטופלים שעברו טיפול אלרגני עבור בוטנים, חלב וביצה. הסקירה פורסמה החודש בהרחבה בכתב העת Current opinion in allergy and clinical immunology.

החוקרים מסבירים שהתפתחות דה-נובו של EoE בחולים העוברים אימונותרפיה במתן פומי ו-SLIT כבר הודגמה במצבור של דיווחי מקרה וניסויים אקראיים פרוספקטיביים. עם זאת, מעט מהמטופלים המפתחים סימפטומים דמויי EoE במהלך טיפול חיסוני להפחתת תגובה לאלרגנים עוברים אנדוסקופיה לאישוש ההשערה, ובנוסף התוצאות ארוכות הטווח של EoE המשויכות לטיפול חיסוני אינן ידועות.

החוקרים מסכמים כי אכן קיימות עדויות מהימנות לכך שטיפול חיסוני לאלרגן עלול להציב אנשים בסיכון להתפתחות EoE, אך ההיארעות האמיתית עשויה להשתנות בהתאם לחשיפה לאנטיגן ובעיקר בהתאם לשיטות המשמשות להגדרת מצב רפואי זה.

מקור:

Cafone, Joseph, Peter Capucilli, David A. Hill, and Jonathan M. Spergel. "Eosinophilic esophagitis during sublingual and oral allergen immunotherapy." Current opinion in allergy and clinical immunology 19, no. 4 (2019): 350-357.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00