איך מאזנים עודף משקל אצל ילדים לאורך זמן ובלי מלחמות ומאבקים?

הכנו לכם 5 טיפים ועקרונות אותם אנחנו מיישמים במרכז דן+חמוטל לטיפול בעודף משקל בילדים לגילאי 4-12

איזון עודף משקל הוא לא פעולה חד פעמית ולכן עלינו להבין כי כל פתרון או שיטה שנבחר, תצריך מאיתנו לדבוק ולהתמיד בה לאורך זמן ולהפוך אותה לדרך חיים. על כן, הדבר החשוב ביותר שעלינו לעשות הוא לבדוק מה מתאים ונכון לילדינו ולנו כמשפחה בכדי להוביל אותם לעשות בעצמם בחירות בריאות ומאוזנות יותר.

הכנו לכם 5 טיפים ועקרונות אותם אנחנו מיישמים במרכז דן+חמוטל לטיפול בעודף משקל בילדים לגילאי 4-12:

מישור תזונתי

1. השאירו את השתייה הקלה מחוץ לבית והכינו משקאות טעימים וטבעיים בשילוב פירות העונה שיהיו במקרר – קרים, יפים וטעימים ( חינוך לשתיית מים הוא בהחלט פתרון כדאי).

2. הנגישו את האוכל הבריא. שתמיד יהיו במקרר או בפריזר לדוגמה: שיפודי פירות, ענבים קפואים (כמו סוכריות), פירות יער קפואים שאפשר להכין מהם שייקים, קרטיבים בהכנה עצמית, ירקות חתוכים, אדממה ועוד (תדאגו שתהיה כמות מספקת כי עם השעמום מגיע גם התאבון).

מישור ארגוני

3. תיאום ציפיות שבועי – מה עושים היום, איזה מטלות יש לבצע או לסיים לפני שפותחים מסכים.

בנו טבלה שבועית שמתייחסת לחמישה דברים:

  • כמה שעות מסך מותר ביום
  • הגדרת שעות ארוחות מסודרות
  • איזו פעילות בוחרים להיום (יצירה, קריאה, ספורט)
  • כמה ממתקים מותר ביום
  • מהן מטלות הבית שיש לעשות (סידור החדר, ניקיון וכדומה)
מישור גופני

4. ילדים חייבים להוציא אנרגיה – תכננו את זה כך שהם יגיעו להוצאת אנרגיה של 60 דקות ביום – באמצעות הליכה לבריכה, קביעת משחקי כדור עם חברים, פעילות משותפת כגון הליכה בפארק, שימוש במתקני כושר / נינג'ה, הרשמה לחוגים או תנועות נוער. רכשו להם שעון צעדים ותנו להם משימה יומית להגיע לכמות צעדים (עד 7,500 צעדים). כחלק מתיאום הציפיות התחייבו לילדים על יום באמצע שבוע ויום בסוף שבוע בו אתם לוקחים אותם לפעילות גופנית משותפת.

מישור רגשי

5. שימו לב לשפה שאתם משתמשים בה בבית: הסבירו לילדים את המטרה ואת הרצונות שלכם כהורים והעבירו את המסר שכל עוד הם יכבדו את מה שאתם מבקשים, אתם תכבדו את מה שהם רוצים. והחשוב מכל – הימנעו מצעקות ואמירות שאתם עשויים להתחרט עליהן.

המלצה חמה: קבעו זמן משותף בו ניפגשים כל בני המשפחה, יוצאים לפארק, רואים סרט, מבשלים ארוחה משפחתית.

איזון עודף משקל אצל ילדים מחייב אותנו כהורים ליצור לכל המשפחה מרחב שתומך בשינוי – ״אחד בשביל כולם, כולם בשביל אחד״ כבסיס וכנקודת פתיחה. 

מצאו את הנתיב המתאים לכם כיחידים וכמשפחה, כדי ליצור בביתכם הרגלי תזונה, ספורט ותנועה בלי לשבור את הכלים ובלי לערער את מערכת היחסים עם ילדיכם. תהליך מסוג כזה דורש מאיתנו התמסרות למשאלת הלב שלנו המבקשת ילדים שמחים, חיוניים, בריאים בנפשם ומלאי בטחון לחיות חיים מלאים. רק כשאנו מתמסרים לכוונה הפנימית הזו, נוכל באמת להכניס לחיינו התנסויות חדשות המובילות למיומנויות והרגלים שמטיבים עימנו.

נשמח להזמין אתכם לשיחת טלפון קצרה לטובת בדיקת המצב אצלכם בבית והתאמה לתוכנית,לפרטים נוספים, השאירו פרטים באתר ואנו נחזור בהקדם.

לאתר של דן וחמוטל, לחץ/י כאן

נושאים קשורים:
0:00
0:00