מחקרים

המשחק שמסכן ילדים בפציעות במרפק

התנועה החוזרת ונשנית והכוח הדרוש בזריקה של כדור בייסבול גורם לעומס מוגבר על העצמות, המפרקים והשרירים הגדלים של המרפקים של שחקני בייסבול

משחקי ילדים, ספורט. אילוסטרציה

שחקני בייסבול צעירים מועדים לכאבים ופציעות במרפק, כולל שינויים הנובעים שימוש יתר ושברים חוזרים בהתבסס על בשלות עצמותיהם, כך עולה ממחקר חדש שהוצג בכנס השנתי של האגודה הרדיולוגית של צפון אמריקה.

התנועה החוזרת ונשנית והכוח הדרוש בזריקה של כדור בייסבול גורם לעומס מוגבר על העצמות, המפרקים והשרירים הגדלים של המרפקים של שחקני בייסבול. שחקני בייסבול צעירים שהשלד שלהם טרם הגיע לבגרות עלולים להיות פגיעים במיוחד לכאבים ופציעות במרפק.

"כאשר אנו מסתכלים על הכוחות ששחקני בייסבול, אפילו שחקני בייסבול בליגה הקטנה, מתמודדים איתם במהלך אימונים ומשחקים שגרתיים, מתברר מדוע פציעות מרפק נפוצות כל כך בקרב קבוצה זו", אמר מחבר המחקר ונדאן פאטל, חוקר רדיולוגיה-אורתופדיה בבית החולים לילדים של פילדלפיה בפנסילבניה.

ההערכות האחרונות מראות כי 20-40% משחקני הבייסבול הצעירים בגילאי 9-12 מתלוננים על כאבי מרפקים לפחות פעם אחת במהלך העונה.

לילדים שטרם הגיעו לבגרות יש לוחיות גדילה, שהם אזורי עצם המורכבים מסחוס ורקמת חיבור גמישה, המאפשרת לעצמות לגדול ולשנות את צורתן ככל שהילד מתבגר. לוחיות הגדילה חלשות יותר מהשרירים והעצמות שמסביב ומועדות לפציעות שעלולות להוביל לשינויים הפיכים או לעיוות קבוע. בשלות השלד מתרחשת כאשר לוחיות הצמיחה נסגרו, ואין יותר תהליך של צמיחת עצם. זה קורה בדרך כלל בסוף גיל ההתבגרות, בדרך כלל סביב גיל 13 עד 15 עבור בנות ו-15 עד 17 עבור בנים.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00