מחקרים

איך גמישות במקום העבודה קשורה לסיכון למחלות לב וכלי דם?

הגדלת הגמישות במקום העבודה עשויה להפחית את הסיכון של העובדים למחלות לב וכלי דם, על פי מחקר חדש בראשות בית הספר לבריאות הציבור של הרווארד ואוניברסיטת פן סטייט

משרד, סביבה תעסוקתית. אילוסטרציה

במקומות עבודה שיישמו התערבויות שנועדו להפחית את ההתנגשויות בין העבודה לבין חייהם האישיים/משפחתיים של העובדים, החוקרים הבחינו כי עובדים הנמצאים בסיכון קרדיו-מטבולי גבוה יותר, במיוחד עובדים מבוגרים, חוו ירידה בסיכון שלהם למחלות לב וכלי דם, ירידה שוות ערך לחמש עד 10 שנים של שינויים קרדיו-מטבוליים הקשורים לגיל.

המחקר פורסם בכתב העת American Journal of Public Health. זהו בין המחקרים הראשונים להעריך אם שינויים בסביבת העבודה יכולים להשפיע על הסיכון קרדיו-מטבולי.

"המחקר ממחיש כיצד תנאי העבודה הם גורמים חשובים המשפיעים על הבריאות", אמרה המחברת הראשית ליסה ברקמן, פרופסור למדיניות ציבורית ולאפידמיולוגיה בבית הספר צ'אן בהרווארד, ומנהלת מרכז הרווארד ללימודי אוכלוסייה ופיתוח. "כאשר תנאי עבודה מלחיצים והתנגשויות בין עבודה ומשפחה הופחתו, ראינו ירידה בסיכון למחלות לב וכלי דם בקרב עובדים פגיעים יותר, ללא כל השפעה שלילית על התפוקה שלהם. ממצאים אלה עשויים להיות משמעותיים במיוחד עבור עובדים בשכר נמוך ובינוני, שבאופן מסורתי יש להם פחות שליטה על לוחות הזמנים שלהם ועל דרישות העבודה שלהם והם נתונים לאי-שוויון בריאותי גדול יותר".

כחלק מרשת העבודה, המשפחה והבריאות, החוקרים תכננו התערבות במקום העבודה שנועדה להגביר את האיזון בין העבודה לחיים הפרטיים: המפקחים הוכשרו להפגנת תמיכה בחייהם האישיים והמשפחתיים של העובדים לצד הביצועים שלהם בעבודה, וצוותים (מפקחים ועובדים) השתתפו בהדרכות מעשיות כדי לזהות דרכים חדשות להגביר את השליטה של העובדים על לוחות הזמנים והמשימות שלהם.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00