קורונה

איך הקורונה משפיעה על התפקוד שלנו בעבודה?

מחקר חדש מראה כיצד מחלת הקורונה עשויה להשפיע לרעה על הביצועים שלך בעבודה

עבודה מהבית, חסך שינה. אילוסטרציה
עבודה מהבית, חסך שינה. אילוסטרציה

אנשים שנדבקים שנדבקים בקורונה חווים לעיתים קרובות בעיות זיכרון, קשב וריכוז, גם לאחר החלמה מהמחלה הראשונית. מחקר חדש מאוניברסיטת ווטרלו מראה שאנשים שנדבקו בקורונה דיווחו על משמעותית יותר "כשלים קוגניטיביים" בעבודה.

"מחלת הקורונה הולכת להיות חלק מתמשך מהחיים, לפחות בעתיד הנראה לעין," אמר ג'יימס בק, פרופסור חבר במחלקה לפסיכולוגיה של ווטרלו. "עכשיו זה נפוץ שאנשים נדבקים בקורונה, מתאוששים ואז חוזרים לעבודה. עם זאת, במחקר שלנו, אנשים שנדבקו דיווחו על קשיים רבים יותר בעבודה, יחסית לאנשים שמעולם לא נדבקו בקורונה".

בק ותלמידו אספו נתונים ממדגם של 94 מבוגרים עובדים במשרה מלאה שנדבקו או לא נדבקו בקורונה לפחות חודש אחד לפני תחילת המחקר. שתי הקבוצות הותאמו לפי מאפיינים דמוגרפיים מרכזיים.

ייתכן שהמנהלים במקומות העבודה יצטרכו להתחשב

"ביחס לקבוצה שמעולם לא חלתה בקורונה, הקבוצה שנדבקה בקורונה דיווחה על יותר כשלים קוגניטיביים בעבודה, המוגדרים כבעיות בזיכרון, קשב ופעולה", אמר פרופ' בק.

ממצא שני של המחקר הוא שהכשלים הקוגניטיביים היו קשורים לירידה בדירוג העצמי של ביצועי העבודה, כמו גם כוונות מוגברות לעזיבה מרצון של העבודה הנוכחית.

"לתוצאות אלה עשויות להיות השלכות חשובות על מנהלים וארגונים", אמר בק. "אנשים שחוזרים לעבודה לאחר שנדבקו בקורונה עלולים להיתקל בקשיים לחזור לרמת הביצועים שלהם לפניה, וייתכן שיהיה צורך בהתאמות. התאמות אלו עשויות לכלול הפחתת עומסי עבודה, הארכת מועדים או מתן הסדרי עבודה גמישים".

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00