טכנולוגיה

איך לומדים לשלוט בזרוע רובוטית?

אימון של שעה אחת מספיק לאנשים כדי לבצע משימות לבד תוך שימוש בזרועות הרובוטיות שלהם, באותה יעילות כמו ביצוע משימה עם שותף, כך עולה ממחקר

רובוט ניתוחי. אילוסטרציה

המחקר, שפורסם בכתב העת IEEE Open Journal of Engineering in Medicine and Biology, בחן את הפוטנציאל של זרועות רובוטיות לסייע לאנשים בביצוע משימות הדורשות יותר משתי ידיים. הרעיון של ייעול אנושי עם גפיים מלאכותיות נוספות קיים כבר מזמן בז׳אנר המדע הבדיוני, למשל, כמו דוקטור אוקטופוס בספיידרמן המופלא (1963).

"משימות רבות בחיי היומיום, כמו פתיחת דלת תוך נשיאת חבילה גדולה, דורשות יותר משתי ידיים", אמרה ד"ר יקטרינה איבנובה, המחברת הראשית של המחקר מאוניברסיטת קווין מרי בלונדון. "זרועות רובוטיות נוספות הוצעו כדרך לאפשר לאנשים לבצע את המשימות האלה ביתר קלות, אך עד כה לא היה ברור עד כמה קל יהיה להשתמש בהן".

במחקר השתתפו 24 משתתפים שהתבקשו לבצע מגוון משימות עם זרוע רובוטית שנוספו לזרועותיהם. המשתתפים קיבלו שעה אחת של הכשרה כיצד להשתמש בזרוע, או שהתבקשו לעבוד עם שותף – התוצאות הראו כי המשתתפים שקיבלו הכשרה לשימוש בזרועות הרובוטיות ביצעו את המשימות באותה יעילות כמו המשתתפים שעבדו עם שותף.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00