תזונה

איך משפיעה בירת לאגר על חיידקי המעי?

בירה לאגר, בין אם היא מכילה אלכוהול או לא, יכולה לסייע לאוכלוסיית חיידקי המעיים של גברים

בירה.-אילוסטרציה

בדומה ליין, לבירה יכולה להיות יתרונות בריאותיים בצריכה מתונה. בירות לא אלכוהוליות הפכו פופולריות מאוד לאחרונה, אבל האם המשקאות האלה גם בריאים? במחקר פיילוט, חוקרים בכתב העת של ACS's Journal of Agricultural and Food Chemistry מדווחים כי בהשוואה להרכב חיידקי המעיים טרום הניסוי, בגברים ששתו לאגר אלכוהולי או לא אלכוהולי אחד מדי יום היו נמצא מערך מגוון יותר של חיידקי מעיים, שיכולים להפחית את הסיכון למחלות מסוימות.

טריליוני מיקרואורגניזמים מרפדים את מערכת העיכול האנושית, ומשפיעים באופן ישיר על רווחתו של המארח שלהם. מחקרים הראו שכאשר קיימים יותר סוגי חיידקים, הסיכוי לפתח מחלות כרוניות, כגון מחלות לב וסוכרת, נמוך יותר. בירה מכילה תרכובות, כמו פוליפנולים, כמו גם מיקרואורגניזמים מהתסיסה שלה, שעלולים להשפיע על מגוון החיידקים במעיים האנושיים.

אפקט דומה לבירה אלכוהולית ולא אלכוהולית במחקר זה

במחקר זה, 19 גברים בריאים חולקו אקראית לשתי קבוצות ששתו 325 מ"ל (11 אונקיות) של לאגר אלכוהולי או לא אלכוהולי עם ארוחת הערב במשך 4 שבועות. החוקרים מצאו כי המשקל, ה-BMI וסמנים בבדיקות הדם לבריאות הלב והמטבוליזם אצל המשתתפים לא השתנו במהלך המחקר. אך בתום תקופה של ארבעה שבועות, לשתי הקבוצות היה מגוון חיידקי גדול יותר באוכלוסיית המעיים ורמות גבוהות יותר של "אלקליין פוספטאז" בצואה, מה שמצביע על שיפור בבריאות המעיים.

בהתבסס על מחקר פיילוט זה, החוקרים טוענים שצריכת בקבוק בירה אחד, ללא קשר לתכולת האלכוהול בו, עשויה להועיל לאוכלוסיית החיידקים במעיים ולבריאות המעיים אצל גברים. עם זאת, הם מוסיפים כי מכיוון שהרמה הבטוחה ביותר של צריכת אלכוהול היא אפס, בירה לא אלכוהולית עשויה להיות הבחירה הבריאה יותר.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
  1. יש הבדל מהבקבוק או מהחבית?

0:00
0:00