מחקרים

אפשרויות חדשות ומבטיחות לטיפול בסרטן ערמונית אגרסיבי

חוקרים סיני זיהו שתי אפשרויות טיפול חדשות ומבטיחות לגברים עם סרטן ערמונית חוזר – שתיהן סייעו לחולים לחיות זמן רב יותר מבלי שמחלתם תתקדם ביחס לטיפול הסטנדרטי הנוכחי

סרטן-הערמונית.-אילוסטרציה

סרטן הערמונית יאובחן בקרב 288,300 גברים בארה"ב בשנת 2023, על פי הערכות האגודה האמריקאית לסרטן. עבור חלקם, ייתכן שלעולם לא יהיה צורך בטיפול, מכיוון שיש להם את מחלה המתקדמת לאט, אך אלה עם סרטן ערמונית אגרסיבי יותר מטופלים לעתים קרובות תחילה בניתוח או הקרנות. "למרבה הצער, בכשליש מהחולים האלה, הסרטן חוזר תוך 10 שנים", אמר פרידלנד.

חוקרי סרטן מסידרס-סיני זיהו שתי אפשרויות טיפול חדשות ומבטיחות לגברים עם סרטן ערמונית חוזר – שתיהן סייעו לחולים לחיות זמן רב יותר מבלי שמחלתם תתקדם ביחס לטיפול הסטנדרטי הנוכחי. תוצאות הניסוי הקליני הבינלאומי פורסמו בכתב העת New England Journal of Medicine.

"אם טיפולים אלה יאושרו על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי, התוצאות שלנו ישתנו בפועל", אמר ד"ר סטיבן פרידלנד, מנהל שותף להכשרה וחינוך ומנהל במרכז לסרטן הערמונית בסידרס-סיני, והמחבר הראשי של המחקר. "במחקר, שתי אפשרויות הטיפול החדשות הללו שיפרו הישרדות ללא גרורות תוך שמירה על איכות החיים".

חולים עם הישנות אגרסיבית מטופלים בטיפול נוגד-אנדרוגנים, הידוע גם בשם טיפול הורמונלי, אשר מפחית את הייצור של הורמון המין הגברי טסטוסטרון. טסטוסטרון מסייע לתאי סרטן הערמונית לגדול ולהתפשט, והטיפול ההורמונלי מפחית ביעילות את ההשפעות מעוררות הצמיחה. עם זאת, פרידלנד אמר כי לטיפול זה יש שני חסרונות: הוא לא מוריד את רמות הטסטוסטרון ל-0, וזה יכול לגרום לתופעות לוואי רבות.

החוקרים מצאו כי השילוב של טיפול הורמונלי בתוספת ״enzalutamide״ – תרופה שחוסמת את ההשפעות של הורמון הטסטוסטרון, ובכך מונע מטסטוסטרון שנותר בדם מלעורר צמיחה של תאים סרטניים. הפחית את הסיכון להתפתחות גרורות או למוות ב-58%, בהשוואה לטיפול הורמונלי בלבד. גם טיפול ב-enzalutamide בלבד הוכיח עדיפות על פני טיפול הורמונלי בלבד.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00