חיסונים

באוניברסיטת אוקספורד עצרו את הניסוי בחיסון בילדים

לאחר ששבעה מבין 300 מקבלי חיסון "אסטרהזניקה" שסבלו מקרישי דם נפטרו, מבקשים חוקרי "אוקספורד" מרשויות הבריאות בבריטניה לקבל נתונים עדכניים על תופעות הלוואי של החיסון לקורונה

חיסון "אסטרהזניקה". צילום: שאטרסטוק
חיסון "אסטרהזניקה". צילום: שאטרסטוק

אוניברסיטת אוקספורד הבריטית הודיעה אמש (ג') כי היא עוצרת את המשך הניסוי בתרכיב "אסטרהזניקה" בילדים ובמתבגרים. ב"אוקספורד" ביקשו מרשויות הבריאות במדינה לקבל נתונים עדכניים נוספים על תופעות הלוואי הנדירות שעליהן דווח בקרב מקבלי החיסון שפותח בשיתוף פעולה של חוקרי האוניברסיטה יחד עם חברת התרופות אסטרהזניקה.

לאחרונה הופיעו דיווחים בתקשורת הבריטית על קרישי דם שהופיעו במקבלי החיסון הזה – שבעה מבין 300 מקבלי חיסון "אסטרהזניקה" שאצלם הופיעו קרישי דם נפטרו. אולם, עד כה לא נמצא קשר ישיר בין תרכיב החיסון לקרישי הדם.

הניסוי שנעצר עתה החל לפני כחודשיים במטרה לבחון את יעילות התרכיב בילדים ובמתבגרים צעירים. אלא שלאור הדיווחים על תופעת הלוואי החמורה החליטו ב"אוקספורד" כי הנושא מחייב מחקר מעמיק יותר ובדיקה נוספת. יש לציין עם זאת כי בקרב נסיינים צעירים בניסוי זה לא הופיעו תופעות לוואי אלו או אירועים שליליים משמעותיים אחרים.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  1. הכותרת מטעה : " לאחר ששבעה מבין 300 מקבלי חיסון …" משתמע כאילו שהיו 300 מקבל חיסון ומתוכם 7 נפגעו. צריך לכתוב "לאחר ששבעה מבין 300 בעלי קרישי דם , מתוך כלל מקבלי החיסון…" כי מכלל מקבלי החיסון ( שזה מאות אלפים) 300 סבלו מקרישי דם מתוכם 7 נפטרו.