סרטן העור

בריא או לא? קפה מפחית את הסיכון לממאירות של העור שאינה מלנומה

אפשר כבר לומר שצריכת קפאין היא דבר בריא? מחקר נוסף מצא שצריכת משקאות כמו קפה ותה שחור יכולים להפחית את הסיכון לגידולי עור ממאירים

קפה. אילוסטרציה

אחד הוויכוחים הקבועים סביב קפה וקפאין הוא האם הוא בריא או לא. מחקרים אפידמיולוגיים שנעשו על אוכלוסיות אירופיות מצאו בעבר כי קפאין מגן מפני ממאירות של העור שאינה מסוג של מלנומה. המחקר הבא ביקש לבדוק לראשונה את הסוגיה הזו גם בקרב אוכלוסיות אסייאתיות.

המחקר נערך בבית החולים הכללי של סינגפור והתפרסם בכתב העת Journal of the American Academy of Dermatology. החוקרים ביקשו לבחון את הקשר בין קפה, תה וצריכת קפאין עם הסיכון לממאירות של העור שאינה מלנומה בקרב סינים תושבי סינגפור.

החוקרים השתמשו בנתונים מה-Singapore Chinese Health Study, לגבי 63,257 גברים ונשים בני 45 עד 74 שנים בעת גיוסם למחקר בין השנים 1993 ל-1998.

שתיית קפה היתה קשורה לסיכון מופחת לממאירות של העור. בהשוואה לאלה ששתו קפה פחות מפעם בשבוע, נבדקים ששתו שלוש או יותר כוסות ביום היו עם סיכון מופחת לקרצינומה של תאי בסיס וסיכון מופחת לקרצינומה של תאי קשקש.

בהשוואה לאלה שלא שותים תה שחור, נבדקים ששתו תה שחור על בסיס יומיומי גם כן היו בסיכון מופחת לממאירות של העור שאינה מסוג מלנומה.

צריכת קפאין הפחיתה את הסיכון לממאירות של העור שאינה מסוג מלנומה. נבדקים עם צריכת קפאין של 400 מ"ג ליום או יותר היו עם הסיכון הנמוך ביותר.

החוקרים מסכמים שצריכה של משקאות עם קפאין כמו קפה ותה שחור יכולה להפחית את הסיכון של ממאירות של העור שאינה מסוג מלנומה בגם קרב סינים, ומחזקים מחקרים קודמים.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00