תזונה

ג'אנק פוד עלול לגרום נזק ארוך טווח למוחות של מתבגרים

מחקר שנעשה על חולדות שניזונו מדיאטה עתירת שומן וסוכר מעלה את האפשרות שתזונה עתירה בג'אנק פוד בקרב בני נוער עלולה לשבש את יכולת הזיכרון שלהם למשך זמן רב

מזון מהיר. אילוסטרציה

"מה שאנחנו רואים לא רק במחקר הזה, אלא בכמה מהעבודות האחרונות האחרות שלנו, הוא שאם החולדות האלה גדלו על דיאטת הג'אנק פוד הזו, אז יש להן ליקויי זיכרון שלא חולפים", אמר סקוט קנוסקי, פרופסור למדעי הביולוגיה באוניברסיטת דרום קליפורניה. "גם אם מעבירים את החולדות לתזונה בריאה, ההשפעות האלה למרבה הצער ממשיכות גם לתוך הבגרות".

המחקר בהובלת אוניברסיטת דרום קליפורניה פורסם בגיליון מאי של כתב העת Brain, Behavior, and Immunity. בפיתוח המחקר, קנוסקי והמחברת הראשית אנה הייז סברו כי מחקרים קודמים הראו קשר בין תזונה לקויה למחלת אלצהיימר. לאנשים הסובלים ממחלת אלצהיימר נוטים להיות רמות נמוכות יותר של מוליך עצבי הנקרא ״אצטילכולין״ במוח, החיוני לתפקודי זיכרון ולתפקודים כגון למידה, תשומת לב, עוררות ותנועת שרירים לא רצונית.

הצוות תהה מה יהיו ההשלכות עבור אנשים צעירים שצורכים דיאטה מערבית דומה מלאת שומן וסוכר, במיוחד במהלך גיל ההתבגרות כאשר המוח שלהם עובר התפתחות משמעותית. על ידי מעקב אחר השפעת התזונה על רמות המוליך העצבי אצטילכולין בחולדות, והערכת החולדות באמצעות בדיקות זיכרון, החוקרים יכלו ללמוד עוד על הקשר החשוב בין תזונה לזיכרון.

 

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00