תזונה

ג'אנק פוד עלול לפגוע בשינה שלנו

לאחר הדיאטה הלא בריאה, איכות השינה העמוקה של המשתתפים הידרדרה, בהשוואה לאלה שהקפידו על תזונה בריאה יותר. התוצאות פורסמו בכתב העת Obesity

מזון מהיר. אילוסטרציה

מספר מחקרים אפידמיולוגיים הראו כי מה שאנו אוכלים קשור לשינויים בשינה שלנו. עם זאת, מחקרים מעטים בדקו כיצד התזונה עצמה משפיעה ישירות על השינה. דרך אחת לעשות זאת היא לגרום למשתתף מסוים לצרוך דיאטות שונות בסדר אקראי. חוקרים מאוניברסיטת אופסלה חקרו כיצד ג'אנק פוד משפיע על השינה. משתתפים בריאים צרכו תזונה לא בריאה ובריאה יותר בסדר אקראי. לאחר צריכת מזון לא בריא, איכות השינה העמוקה של המשתתפים הידרדרה בהשוואה לאלה שהקפידו על תזונה בריאה יותר. התוצאות פורסמו בכתב העת Obesity.

"גם תזונה לקויה וגם שינה לקויה מגבירות את הסיכון למספר בעיות בריאותיות. מאחר שמה שאנו אוכלים חשוב כל כך לבריאותנו, חשבנו שיהיה מעניין לחקור אם חלק מההשפעות הבריאותיות של דיאטות שונות עשויות להשפיע על השינה שלנו. בהקשר זה, היו חסרים מחקרים התערבותיים שנועדו לאפשר לבודד את ההשפעה של דיאטות על השינה", אומר ג'ונתן סדרנס, רופא ופרופסור חבר לביולוגיה רפואית של התא באוניברסיטת אופסלה.

מחקרים אפידמיולוגיים קודמים הראו כי דיאטות עם תכולת סוכר גבוהה יותר, למשל, קשורות לשינה לקויה יותר. עם זאת, שינה מהווה חלק מיחסי גומלין בין מצבים פיזיולוגיים שונים, כפי שמסביר סדרנס: ״שינה עמוקה יכולה להיות מושפעת ממה שאנחנו אוכלים. אבל שום מחקר לא בדק בעבר מה קורה אם אנו צורכים תזונה לא בריאה ולאחר מכן השווה אותה לאיכות השינה של אותו אדם לאחר שהוא ניזון מתזונה בריאה".

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00