מחקרים

גיל המעבר ומיגרנות: אפשרויות חדשות למניעה

מחקר חדש מצביע על סיכון מוגבר למחלות לב וכלי דם עבור נשים שסבלו משילוב של מיגרנות, גלי חום והזעות לילה במשך שנים

מיגרנה. אילוסטרציה

עבור נשים בגיל העמידה הסובלות ממיגרנות, גלי חום והזעות לילה, יכול להיות שעליהן להיות מודאגות מדאגה נוספת: האם חוויות אלה של גיל המעבר הציבו אותן בסיכון לסבול מהתקף לב, שבץ או מחלות לב וכלי דם אחרות?

מחקרים קודמים המצביעים שבחנו קשר זה במהלך ואחרי גיל המעבר זכו לתשומת לב רבה. עם זאת, שני מחקרים חדשים שפורסמו בכתב העת Menopause מצביעים על כך שרוב הנשים לא צריכות לדאוג, במיוחד אם לא סבלו משילוב של מיגרנות, גלי חום ארוכים והזעות לילה, וכי הן צריכות להתמקד בהתמודדות עם הגורמים האחרים שיכולים להעלות את הסיכון שלהן למחלות לב וכלי דם. גורמים אלו כוללים בין היתר הקפדה על שינה איכותית, פעילות גופנית ותזונה בריאה, הפסקת עישון ואיזון של לחץ הדם, רמת הסוכר בדם, הכולסטרול והמשקל שלהן.

״עבור נשים שסבלו משילוב של מיגרנות, גלי חום והזעות לילה במשך שנים רבות, אחד המחקרים החדשים מצביע על רמה נוספת של סיכון קרדיווסקולרי. זה הופך מניעה של מחלות לב ומניעת שבץ לחשובים עוד יותר בקבוצה זו,״ אומרת מובילת המחקר, ד"ר קתרין קים, מאוניברסיטת מישיגן. ועבור נשים בשנות ה-20 וה-30 לחייהן שחוות מיגרנות, המחקר החדש מצביע על כך שהן עשויות להיות בסיכון גבוה יותר לתסמינים ארוכי טווח הקשורים לגיל המעבר כאשר הן מזדקנות.

קים ועמיתיה באוניברסיטת מישיגן לרפואה, פרסמו את צמד המחקרים החדשים המבוססים על ניתוח מעמיק של נתונים ממחקר ארוך טווח של יותר מ-1,900 נשים שהתנדבו לעבור בדיקות גופניות ובדיקות דם סדירות, ולערוך סקרי בריאות שנתיים, כשהיו בסוף שנות העשרה עד תחילת שנות ה-30 לחייהן.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00