שיניים

גישה חדשה לשיפור בריאות הפה

במחקר שנערך בקרב כמעט 3,000 תלמידי בית ספר, נראה כי כסף פלואוריד דיאמין היה יעיל נגד חורים באותה המידה כמו החומר בו משתמשים לסתימות

בריאות הפה, צחצוח שיניים. אילוסטרציה

במחקר שנערך בקרב כמעט 3,000 תלמידי בית ספר, נראה כי כסף פלואוריד דיאמין – נוזל המוברש על פני השיניים כדי למנוע חורים בשיניים או למנוע החמרה שלהם – היה יעיל נגד חורים באותה המידה כמו החומר בו משתמשים לסתימות. טיפול מקומי בודד שניתן בבתי הספר היסודיים מנע כ-80% מהחורים בשיניים ומנע החמרה של 50% של החורים הקיימים בבדיקת אותם הילדים שנתיים לאחר מכן.

הממצאים, שפורסמו בJAMA Network מציעים גישה יעילה וחסכונית לשיפור בריאות הפה של ילדים שטיפול בבית הספר. חורים בשיניים הם בעיה שכיחה ביותר בקרב ילדים, וילדים ממשפחות עם הכנסה נמוכה נמצאים בסיכון גבוה פי שניים לחלות בעששת בהשוואה לילדים ממשפחות בעלות הכנסה גבוהה יותר. ללא התערבות נכונה בזמן הנכון, חורים בשיניים עלולים להוביל לזיהומים חמורים, להפחית את איכות החיים של הילדים, להוביל לביצועים אקדמיים נמוכים יותר של התלמידים ולפגוע בנוכחות בבית הספר. עם זאת, להביא את הילדים לרופא שיניים לביקורים המומלצים פעמיים בשנה יכול להיות מאתגר, במיוחד כאשר ההורים צריכים לקחת חופש מהעבודה.

כדי להנגיש בדיקות וטיפולים אצל רופא השיניים, ניתן להציע כמה שירותי רפואת שיניים בסיסיים בבתי ספר, במיוחד באלה המשרתים ילדים ממשפחות בעלות הכנסה נמוכה. בשנת 2017, חוקרים מאוניברסיטת ניו יורק לרפואת שיניים קיבלו מימון ממכון המחקר לתוצאות ממוקדות מטופל כדי להפעיל את המחקר הגדול ביותר במדינה למניעת חורים בשיניים בילדים בגילאי בית ספר.

החוקרים מצאו כי הן הטיפולים הפשוטים והן הטיפולים המורכבים היו מוצלחים: טיפול אחד בלבד למניעת חורים בשיניים מנע יותר מ-80% ובלם את התקדמות החורים הקיימים ב-50% מהמקרים.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00