מחקרים

האופטימיים חיים יותר?

אופטימיות גבוהה נמצאה קשורה לחיים ארוכים יותר וחיים מעבר לגיל 90 אצל נשים מקבוצות אתניות שונות

אופטימיות. אילוסטרציה

רמות גבוהות יותר של אופטימיות נמצאו קשורות לתוחלת חיים ארוכה יותר וחיים מעבר לגיל 90 בנשים על פני קבוצות גזעיות ואתניות שונות במחקר שהובילו חוקרים בבית הספר הרווארד T.H. צ'אן לבריאות הציבור ופורסם בכתב העת של האגודה האמריקאית לגריאטריה.

"למרות שהאופטימיות עצמה עשויה להיות מושפעת מגורמים מבניים חברתיים, כמו גזע ואתניות, המחקר שלנו מצביע על כך שהיתרונות של אופטימיות עשויים לחול על קבוצות מגוונות", אמר הייאמי קוגה, המחבר הראשי של המחקר. "הרבה עבודות קודמות התמקדו בחסרים או בגורמי סיכון המגבירים את הסיכונים למחלות ומוות מוקדם. הממצאים שלנו מצביעים על כך שיש ערך להתמקדות בגורמים פסיכולוגיים חיוביים, כמו אופטימיות, כדרכים חדשות אפשריות לקידום אריכות ימים והזדקנות בריאה".

לצורך מחקר זה, החוקרים ניתחו נתונים ותשובות לסקר של 159,255 משתתפות ב"יוזמת בריאות האישה", שכללו נשים לאחר גיל המעבר בארה"ב. הנשים נרשמו בגילאי 50-79 מ-1993 עד 1998 והיו במעקב במשך עד 26 שנים.

קשר חיובי מעבר להרגלים בריאים של הנשים האופטימיות

מבין המשתתפות, 25% שהיו האופטימיות ביותר היו בעלות תוחלת חיים ארוכה יותר ב-5.4% וסבירות גבוהה יותר ב-10% לחיות מעבר ל-90 שנה בהשוואה ל-25% שהיו הכי פחות אופטימיות. גורמי אורח חיים, כמו פעילות גופנית סדירה ואכילה בריאה, היוו פחות מרבע מהקשר בין אופטימיות לתוחלת חיים, מה שמעיד על כך שגורמים אחרים משחקים תפקיד בקשר.

"אנחנו נוטים להתמקד בגורמי הסיכון השליליים המשפיעים על הבריאות שלנו", אמר קוגה. "חשוב גם לחשוב על המשאבים החיוביים כמו אופטימיות שעשויים להועיל לבריאותנו".

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00