תוספי מזון

האם אומגה 3 תורמת לבריאות הריאות?

עדויות חדשות ממחקר גדול שנתמך על ידי המכונים הלאומיים לבריאות מגלה כי חומצות שומן אומגה-3, הנמצאות בשפע בתוספי דגים ושמן דגים, תורמות לשמירה על בריאות הריאות

אומגה 3. אילוסטרציה

יתכן וחומצות שומן אומגה-3, הנמצאות בשפע בתוספי דגים ושמן דגים, תורמות לשמירה על בריאות הריאות, כך עולה מעדויות חדשות ממחקר גדול ורב-גוני שנערך בקרב מבוגרים בריאים ונתמך על ידי המכונים הלאומיים לבריאות. המחקר מספק את הראיות החזקות ביותר עד כה לקשר זה ומדגיש את החשיבות של הכללת חומצות שומן אומגה-3 בתזונה, במיוחד בהתחשב בכך שאמריקאים רבים אינם צורכים את הכמויות המומלצות. המחקר, שמומן ברובו על ידי המכון הלאומי ללב, ריאות ודם, חלק מהמכון הלאומי לבריאות, פורסם בכתב העת American Journal of Respiratory and Critical Care Medicine.

"אנחנו יודעים הרבה על תפקיד התזונה בסרטן ובמחלות לב וכלי דם, אך תפקיד הדיאטה במחלות ריאה כרוניות לא נחקר מספיק", אמרה הסופרת המקבילה פטרישיה קסאנו, מנהלת המחלקה למדעי התזונה באוניברסיטת קורנל באיתקה, ניו יורק. "מחקר זה מוסיף לראיות ההולכות וגדלות כי חומצות שומן אומגה-3, שהן חלק מתזונה בריאה, עשויות להיות חשובות גם לבריאות הריאות".

מושקעים מאמצים רבים בניסיון להבין אם התערבויות תזונתיות יכולות לתרום למאמצים למניעת מחלות ריאה. מחקרים קודמים הראו כי חומצות שומן אומגה-3 עשויות לעזור, בעיקר בשל הפעולות האנטי דלקתיות המבוססות שלהן. עם זאת, היו חסרים מחקרים חזקים על קשר זה, עד כה. כדי ללמוד עוד, החוקרים פיתחו מחקר בן שני חלקים החוקר את הקשר בין רמות חומצות שומן אומגה-3 בדם לבין תפקוד הריאות לאורך זמן.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
  1. התרגום איננו מדויק. המאמר מדבר על התועלת שבדגים ובתוספי תזונה של שמן דגים, בעוד שעל פי התרגום מדובר רק בתוספי תזונה.

0:00
0:00