מחקרים

האם בינה מלאכותית יכולה למנוע דום לב פתאומי?

חיזוי דום לב פתאומי, ואולי אפילו הערכת הסיכון של אדם על מנת למנוע מוות עתידי, עשוי להיות אפשרי באמצעות בינה מלאכותית ויכול להניע תוכניות מניעה בריאותיות גלובליות

בריאות הלב. אילוסטרציה

"דום לב פתאומי, נטל על בריאות הציבור, מהווה 10% עד 20% מכלל מקרי המוות. קשה לחזות מצב זה, והגישות הרגילות לא מצליחות לזהות אנשים בסיכון גבוה, במיוחד ברמת הפרט", אמור ד"ר חאווייר ג'ובן, המחבר הראשי של המחקר ופרופסור לקרדיולוגיה ואפידמיולוגיה במרכז לחקר הלב וכלי הדם בפריז, אוניברסיטת פריז. "הצענו גישה חדשה שאינה מוגבלת לבחינת גורמי הסיכון הקרדיווסקולריים הרגילים, אלא מקיפה את כל המידע הרפואי הזמין ברשומות רפואיות אלקטרוניות".

צוות המחקר, באמצעות בינה מלאכותית, ניתח מידע רפואי מרישומים ומאגרי מידע בפריז, צרפת וסיאטל עבור 25,000 אנשים שמתו מדום לב פתאומי ו-70,000 אנשים מהאוכלוסייה הכללית, עם נתונים משתי הקבוצות שהותאמו לפי גיל, מין ואזור מגורים.

הנתונים, שייצגו יותר ממיליון אבחונים בבתי חולים ו-10 מיליון מרשמים לתרופות, נאספו מרשומות רפואיות עד עשר שנים לפני כל מוות. תוך שימוש בבינה מלאכותית על מנת לנתח את הנתונים, החוקרים בנו כמעט 25,000 משוואות עם גורמי בריאות מותאמים אישית המשמשים לזיהוי אותם אנשים שהיו בסיכון גבוה מאוד למוות לבבי פתאומי. בנוסף, הם פיתחו פרופיל סיכון מותאם אישית לכל אחד מהאנשים במחקר.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00