תזונה

האם דיאטה צמחית קשורה לסיכון נמוך יותר למוות בטרם עת?

אנשים שאוכלים תזונה צמחית בריאה עשויים להפחית משמעותית את הסיכון שלהם למוות בטרם עת, כך מציע מחקר חדש

תזונה מבוססת צומח. אילוסטרציה

אנשים שאוכלים תזונה צמחית בריאה (ובת קיימא) עשויים להפחית משמעותית את הסיכון שלהם למוות בטרם עת, כך על פי מחקר חדש שבוצע על ידי חוקרים מבית הספר לבריאות הציבור של אוניברסיטת הרווארד. מחקר זה הוא המחקר הגדול הראשון שמעריך ישירות את ההשפעות של עמידה בהמלצות ל"דיאטת בריאות צמחית" המדגישה צריכה של מגוון של מזונות צמחיים מעובדים באופן מינימלי, אך כוללת גם צריכה צנועה של בשר ומוצרי חלב. ממצאי המחקר פורסמו בכתב העת The American Journal of Clinical Nutrition.

מעבר ליתרון הבריאותי, ציינו מחברי המחקר כי לדיאטה זו גם יתרונות הקשורים בשמירה על כדור הארץ. "שינויי האקלים מובילים את הפלנטה שלנו לקראת אסון אקולוגי, והמזון שלנו משחק תפקיד מרכזי בכך", אמר המחבר הראשי של המחקר, "שינוי האופן בו אנו אוכלים יכול לעזור להאט את תהליך שינויי האקלים. הוא הוסיף כי "מסתבר שיכול להיות שמה שהכי בריא לכדור הארץ הוא גם בריא יותר לבני אדם".

בעוד שמחקרים אחרים מצאו שדיאטות המתעדפות מזון מן הצומח על פני מזון מן החי עשויות להיות עדיפות לבריאות האדם וגם לכדור הארץ, רובם השתמשו בשיטה של הערכות תזונתיות חד פעמיות של המזון אותם צורכים הנבדקים, מה שעלול להניב תוצאות חלשות יותר מאשר הסתכלות על תזונה לאורך תקופה ארוכה.

החוקרים השתמשו בנתונים של יותר מ-200,000 נשים וגברים שנרשמו למחקר, שהיו ללא ממחלות כרוניות משמעותיות בתחילת המחקר ומילאו שאלונים תזונתיים כל ארבע שנים למשך תקופה של עד 34 שנים. הדיאטות של המשתתפים נבחנו על סמך צריכת 15 קבוצות מזון – כולל דגנים מלאים, ירקות, עופות ואגוזים – כדי להעריך את הדבקות בדיאטה.

 

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00