מחקרים

האם יש קשר בין חשיפה לרעלנים לאוטיזם והפרעות קשב?

אוטיזם והפרעת קשב וריכוז עשויים להיות ניתנים למניעה במידה וההורים נמנעים מחשיפה לחומרים רעילים ומאמצים התערבויות כגון ביקורי בית סביבתיים, על פי מחקר חדש

אוטיזם, תפיסה חזותית. אילוסטרציה
אוטיזם, תפיסה חזותית. אילוסטרציה

אוטיזם והפרעת קשב וריכוז עשויים להיות ניתנים למניעה במידה וההורים נמנעים מחשיפה לחומרים רעילים ומאמצים התערבויות כגון ביקורי בית סביבתיים להערכת מסוכנות, על פי מחקר שפורסם בראשות חוקרים מהמרכז למדעי הבריאות באוניברסיטת טקסס בסן אנטוניו.

באמצעות שאלון מאומת המשמש כיום ברחבי העולם לזיהוי אנשים עם אי סבילות לכימיקלים, הורים ואנשי מקצוע יכולים לקבוע את הסיכון עבור כל משפחה וללמוד מאילו חשיפות להימנע בבתיהם, בהם רוב האנשים מבלים את רוב יומם, אמרו החוקרים.

סקר מבוסס אוכלוסייה של כמעט 8,000 מבוגרים בארה"ב, באמצעות אותו סקר, מצא כי הורים עם ציוני אי סבילות כימית באחוזון העליון היו בסיכון גבוה פי 5.7 לדווח על ילד עם אוטיזם וסיכוי גבוה פי 2.1 לדווח על ילד עם הפרעת קשב וריכוז בהשוואה להורים באחוזון העשירון התחתון. הממצאים מתבססים על מחקר שנערך בשנת 2015 על ידי אוניברסיטת טקסס בסן אנטוניו אשר קשר לראשונה בין אי סבילות כימית בחולים עם הסיכון של ילדיהם לפתח אוטיזם והפרעות קשב וריכוז.

"זהו המאמר הראשון אי פעם בספרות הרפואית המראה כי אי סבילות כימית בקרב הורים יכולה לחזות את הסיכון לאוטיזם והפרעות קשב וריכוז אצל ילדיהם, ומציע כי הפחתת החשיפה לחומרים כימיים רעילים לפני ובמהלך ההריון יכולה לסייע במניעה", אמרה קלאודיה ס. מילר, פרופסור במחלקה לרפואת משפחה וקהילה באוניברסיטת טקסס בסן אנטוניו. "עד כה, רוב ההתערבויות היו התנהגותיות או רפואיות, לאחר שהילד מאובחן".

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00