תזונה

האם מזון מעובד רע לילדים?

מחקר מצא קשר בין צריכת מזונות מעובדים ורמות נמוכות יותר של כושר גופני אצל ילדים

מזון מעובד, תזונת ילדים. אילוסטרציה

מחקר חדש מצא כי ילדים בגילאי 3 עד 5 שצרכו יותר מזונות מעובדים היו בעלי כישורי תנועה גרועים יותר מילדים שצרכו פחות מזונות כאלו. המחקר הראה גם כושר לבבי נמוך יותר אצל ילדים בני 12 עד 15 שצרכו יותר מזונות מעובדים מאוד ("אולטרה-מעובדים").

המזונות האולטרה-מעובדים סווגו במחקר זה וכוללים חטיפים ארוזים, דגני בוקר, סוכריות, משקאות מוגזים, מיצים ויוגורטים ממותקים, מרקים משומרים ומזונות מוכנים כמו פיצה, נקניקיות, המבורגרים ונאגטס עוף.

"הרגלי תזונה בריאה ופעילות גופנית מתבססים בגיל צעיר מאוד", אמרה מובילת צוות המחקר ג'קלין ורנרלי, פרופסור חברה ומנהלת התוכנית לתואר שני לבריאות הציבור באוניברסיטת Sacred Heart. "הממצאים שלנו מצביעים על הצורך לחנך משפחות לגבי דרכים חסכוניות להפחתת צריכת מזון אולטרה-מעובד כדי לעזור להפחית את הסיכון לבעיות לב וכלי דם בבגרות."

יותר קלוריות ממזונות אולטרה-מעובדים, פחות כושר גופני

אצל ילדים בני 5 ומטה, החוקרים השתמשו בהתפתחות התנועתית כמדד לכושר הגופני. הניתוח גילה שילדים עם ציוני ההתפתחות התנועתית הנמוכים ביותר צרכו 273 קלוריות יותר ביום של מזונות אולטרה-מעובדים בהשוואה לילדים עם ציוני ההתפתחות התנועתית הגבוהים ביותר.

כושר קרדיווסקולרי שימש כמדד הכושר הגופני אצל ילדים גדולים יותר. המחקר הראה כי בני נוער עם כושר קרדיווסקולרי טוב צרכו 226 פחות קלוריות מדי יום ממזונות אולטרה-מעובדים בהשוואה לאלו שלא היו בעלי כושר קרדיווסקולרי בריא.

"למרות שקל לזרוק מזונות מעובדים לתיק בית הספר, המחקר שלנו מראה את החשיבות של הכנת חטיפים וארוחות בריאים", אמרה ורנרלי. "חשבו על כך כמו חיסכון לפנסיה: אתה מקבל החלטות עכשיו שישפיעו על עתידם של ילדיך".

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00