מחקרים

האם שעונים חכמים יובילו מהפכה במחקר על פרקינסון?

מחקר חדש מוסיף לעדויות שהולכות וגדלות לכך ששעונים חכמים יכולים לזהות שינויים בתסמיני פרקינסון לאורך זמן, ובכך לסייע למחקר מהיר ואובייקטיבי

שעון חכם. אילוסטרציה

טכנולוגיות שניתן ללבוש באופן רציף ובכל מקום, כמו שעונים חכמים, יכולות לעזור לחוקרים להבין טוב יותר הפרעות נוירולוגיות מתקדמות כמו מחלת הפרקינסון ולהאיץ את אישורם של טיפולים חדשים – צורך קריטי בהתחשב בעובדה שנכון להיום אין תרופות המסוגלות להאט את התקדמות מחלת המוח שצומחת הכי מהר בעולם.

מחקר חדש שפורסם בכתב העת njp Parkinson's Disease מוסיף לעדויות שהולכות וגדלות לכך ששעונים חכמים הנמצאים בשימוש נרחב וידידותיים למשתמש, במקרה זה Apple Watch של אפל, יכולים לזהות שינויים בתסמיני פרקינסון לאורך זמן אצל אנשים בשלבים המוקדמים של המחלה.

"אמצעים דיגיטליים טומנים בחובם את ההבטחה לספק מדדים אובייקטיביים, רגישים, ואמינים של התקדמות המחלה במחלת הפרקינסון", אמר החוקר הראשי של המחקר, "מחקר זה מראה כי נתונים שנוצרו על ידי שעונים חכמים וסמארטפונים יכולים לנטר ולזהות מרחוק שינויים בתחומים רבים של המחלה. בכך, הערכות דיגיטליות אלו עשויות לסייע להעריך את היעילות של טיפולים הנמצאים בניסויים בצורה יעילה ואובייקטיבית".

פרקינסון היא מחלה מורכבת, והתפרצות וחומרת התסמינים, וההתקדמות של המחלה משתנות מאוד מחולה לחולה. הכלים המסורתיים המשמשים כיום למעקב אחר המחלה הם לרוב סובייקטיביים ואוספים מידע באופן אפיזודי על המטופלים במהלך הביקורים במרפאה. כתוצאה מכך, כלים אלו אינם מייצגים כראוי את החוויה היומיומית של אנשים עם פרקינסון, מגבלות שתרמו בין היתר לקצב האיטי של פיתוח טיפולים חדשים למחלה מורכבת זו. לעומת זאת, שעונים חכמים וסמארטפונים יכולים לנטר באופן פסיבי רבים מהתסמינים של המחלה, כמו הליכה ורעד. בנוסף, ניתן לאסוף מידע נוסף באמצעות מתן משימות כגון הקשה באצבע והקלטת קול למדידת תסמינים הקשורים לדיבור.

 

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00