מחקרים

הדרך הפשוטה להפחית צריכת אלכוהול

ב-21 מקומות מורשים באנגליה, הסרת גודל המנה הגדול ביותר של יין מהתפריט הפחיתה את נפח היין שנמכר, כך עולה ממחקר חדש

יין. אילוסטרציה

צריכת אלכוהול היא התורמת החמישית בגודלה למוות בטרם עת ולמחלות ברחבי העולם. גורמים סביבתיים רבים משפיעים משמעותית על צריכת אלכוהול. אחת ההתערבויות המוצעות לטיפול בצריכת אלכוהול מופרזת היא הקטנת גודל מנות המשקאות האלכוהוליים הנמכרים בכוס, אך לא היו ראיות בעולם האמיתי ליעילות של התערבות זו.

במחקר החדש, שפורסם בכתב העת הפתוח PLOS Medicine על ידי תרזה מרטו מאוניברסיטת קיימברידג', בריטניה, ועמיתיה, החוקרים ביקשו מ-21 מקומות מורשים למכירת אלכוהול באנגליה להסיר מהתפריטים שלהם את מנת היין הגדולה ביותר שלהם בכוס – בדרך כלל 250 מ"ל – למשך ארבעה שבועות.

החוקרים עקבו אחר הנפח הכולל של יין, בירה וסיידר שנמכרו על ידי כל ממסד. במהלך ארבעת השבועות ירד היקף היין הכולל שנמכר על ידי הרשויות המורשות ב-7.6%, ולא נרשמה עלייה כוללת במכירות הבירה והסיידר.

חלה עלייה במכירות של מנות יין קטנות יותר בכוס – בדרך כלל 125 מ"ל ו-175 מ"ל – אך לא הייתה השפעה על מכירות היין בבקבוק או במכירות הבירה או הסיידר. למרות הירידה בכמות היין שנמכר, לא חל שינוי בהכנסות היומיות, מה שככל הנראה שיקף עלייה בשולי הרווח של כוסות יין קטנות יותר.

בסך הכל, המחקר מצביע על כך שכאשר המנה הגדולה ביותר של יין אינה זמינה, אנשים עברו לאפשרויות הקטנות יותר ובסופו של דבר שתו פחות אלכוהול.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00