מחקרים

ההמצאה החדשה של מתנגדי החיסונים: השלת חיסונים

בית ספר במיאמי מנע ממורים מחוסנים להכנס לכיתות בשל טענה ששהות בסביבתם של מחוסנים פוגעת בפוריות של נשים

מתנגדי חיסונים. אילוסטרציה

בית ספר במיאמי הודיע בתחילת השבוע שלא ירשה למורים מחוסנים ללמד בכיתותיו, וציין כי הדאגה העיקרית היא "השלת חיסונים", דיווח אתר Medpage Today. הטענה האחרונה של מתנגדי חיסונים היא שאנשים שהתחסנו יכולים להשיל את חלבון הספייק של נגיף הקורונה, דבר שגורם למחזור בלתי סדיר, הפלות, ועקרות אצל נשים שנמצאות בסביבתם של מחוסנים נגד קורונה. מנהלת בית הספר במיאמי אמרה לחדשות NBC שעשרות אלפי נשים ברחבי העולם דיווחו על בעיות פוריות שנגרמו משהות ליד אדם שחוסן.

ד"ר זובין דמניה בסרטון שמנסה להפריך טיעונים של מתנגדי חיסונים אמר לאתר "זהו שפל חדש, מהאגף ההזוי של כת מתנגדי החיסונים". הוא מסביר שהטיעון האחרון על השלה נובע מטענה מוקדמת יותר לפיה סינציטין, חלבון שמעורב ביצירת שליה, נושא קווי דמיון מבניים לחלבון הספייק, ולכן החיסון יפריע למערכות הרבייה של נשים. אולם בדיקות רבות שהחיסונים אינם מכוונים לחלבון זה. לאחר ההזרקה, החיסונים גורמים לתאי מערכת החיסון לייצר את חלבון הספייק, אך הוא בדרך כלל יוצא מהגוף תוך 24 עד 48 שעות, מה שמותיר זמן מועט ל"השלה" אם היתה מתרחשת, ודמניה מדגיש שלא מתרחשת השלה.

דמניה מציין כשל לוגי נוסף, והוא שלפי טענת מתנגדי החיסונים, חלבון ספייק טבעי יכול לגרום לאותה תגובה בדיוק, ואמר שמתנגדי החיסונים אינם מפחדים שהתופעה תקרה בשל הדבקה בנגיף הקורונה כי זה "טבעי". דמניה ציין כי חשוב לבדוק ולחקור את השפעת נגיף הקורונה והחיסונים נגדו על מחזור הווסת של נשים, שכן מאז תחילת המגיפה, נשים שחלו בקורונה דיווחו על שינויים במחזור החודשי שלהן, ודמניה אמר שחוקרים בודקים דיווחים על שינויים במחזור החודשי בעקבות החיסון. דמניה אומר שכל דבר שגורם לסטרס, דלקת, ותגובה חיסונית עשוי להשפיע גם על מחזור הווסת, וייתכן שהחיסון משפיע על המחזור והדבר נמצא בבדיקה.

לגבי הקשר הפוטנציאלי לחיסון, אמר: "איננו מבינים, ראשית אם זה נכון, ואם זה היה נכון, מהו המנגנון?" הוא אמר. "כל מה שגורם למתח, דלקת ותגובה חיסונית עשוי להשפיע על המחזור החודשי… יכול להיות שהחיסון גורם לשינוי זמני במחזור החודשי? בטח, זה אפשרי ומסתכלים עליו."

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  1. לדעתי צריך להיות חוקים הפוכים , חוק שמונע מלא מחוסנים להיכנס למקומות ציבוריים, ושניתן לתבוע לא מחוסן שהדביק אחרים ברשלנות.

  2. ההתנגדות לחיסונים היא פשוט דת , דת שנוצרה כאנטגוניזם להצלחה הכבירה של החיסון עוד מהצלחה הכבירה של החיסון הראשון של ג'אנר. וכמו שאי אפשר להעביר אדם על דתו בשכנועים הגיוניים ככה גם עם הדת הזאת.