מחקרים

ההשלכות של משקל לידה נמוך בהמשך החיים

מחקר חדש מראה שבמדינות בעלות הכנסה נמוכה ובינונית, תוצאות לידה שליליות קשורות להשלכות חינוכיות וכלכליות

תינוק. אילוסטרציה

הפחתת השכיחות העודפת של משקל לידה נמוך, לידה מוקדמת או משקל נמוך לגיל ההיריון במדינות בעלות הכנסה נמוכה ובינונית עשויה להוביל לרווחי הון אנושי משמעותיים לטווח הארוך בכל הנוגע ללימודים וגם לרווחי הכנסה לכל החיים, כך על פי מחקר חדש שפורסם בכתב העת הפתוח PLOS Global Public Health מאת מיה בלקסטד מבית הספר לבריאות הציבור של הרווארד TH Chan, ארה"ב.

ההערכה היא כי 14.6% מכלל לידות החי בעולם הן במשקל נמוך, 10.6% הן לידות פגים ו-27% הן במשקל קטן לגיל ההריון. בעוד שהתרומה העולמית של תוצאות לידה שליליות לתחלואה ותמותת ילדים מתועדת היטב, הפוטנציאל ללימודים ארוכי טווח וההשלכות הכלכליות נחקרו פחות עד כה.

במחקר החדש, החוקרים השתמשו בנתונים שנאספו בעבר על תוצאות לידה ונתונים דמוגרפיים ממספר מקורות.

שיפור אפשרי משמעותי בהיקף החינוך וההכנסה של אותם תינוקות

הצוות חישב כי על פני 121 מדינות עבורן חישבו במודל שיצרו במחקר, הפחתת משקל לידה נמוך למינימום התיאורטי של 3.2% עשויה להוביל ל-20.3 מיליון שנות לימודים נוספות ולעלייה של 68.8 מיליארד דולר בהכנסה לכל החיים לכל קבוצת לידה במחקר. הפחתת לידה מוקדמת לשיעור גבוה יותר של 5.5% עשויה להוביל לרווחים משוערים של 9.8 מיליון שנות לימודים והכנסה לכל החיים של 41.9 מיליארד דולר. הפחתת הלידות במשקל נמוך לגיל ההריון ל-10% עשויה לתרום 39.5 מיליון שנות לימוד והכנסה של 113.6 מיליארד דולר לכל החיים. הרווחים השתנו בין האזורים השונים, כאשר כמה מהרווחים הגדולים ביותר, הן בהישגי השכלה והן ברווחים לכל החיים, נראו בדרום אסיה ובמדינות אפריקה הדרומיות לסהרה.

החוקרים מסכמים כי להשפעות של התערבויות לשיפור תוצאות הלידה יש ​​השפעות מרחיקות לכת, מעבר ליתרונות המיידיים יותר על תמותה, גדילה והתפתחות של ילדים, ויכולות לספק תשואות הון אנושי משמעותיות ברמת האוכלוסייה.

המחברים מוסיפים: "מצאנו שהשקעה גלובלית לצמצום מספר התינוקות שנולדים מוקדם מדי או קטנים מדי היום עשויה להחזיר מיליארדי דולרים מרווחי כוח אדם בעתיד".

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
  1. מחקר זה מכבס מילים בצורה מעוררת השתאות. על מנת שהתינוקות הללו יזכו להשכלה גבוהה יותר ולהכנסות משופרות יותר כפי שניתן במחקר יש צורך להתמודד עם סוגיות גלובליות של פיזור – ריכוז המשאבים, בנית תשתיות בריאות, חינוך ותעסוקה, תוך תפיסה כוללנית שאינה מכוונת להגברת "ההון האנושי" אלא לגיבוש תפיסה גלובלית של ערבות הדדית לכל .

0:00
0:00