מחקרים

הולכים לעבר ברכיים בריאות יותר

מחקר חדש ממחיש את ההשפעה החיובית של הליכה על בריאות הברכיים

הליכה. אילוסטרציה

מחקר חדש בראשות חוקרים ממכללת ביילור לרפואה שפורסם בכתב העת Arthritis & Rheumatology מראה שהליכה לצורך פעילות גופנית יכולה להפחית כאבי ברכיים תכופים בקרב אנשים בני 50 ומעלה שאובחנו עם דלקת מפרקים ניוונית בברך – "אוסטאוארתריטיס", הסוג הנפוץ ביותר של דלקת מפרקים. בנוסף, ממצאים מהמחקר מצביעים על כך שהליכה עשויה להיות טיפול יעיל להאטת הנזק המתרחש בתוך המפרק.

"עד לממצא זה, היה מחסור בטיפולים אמינים המספקים תועלת הן בהגבלת הנזק והן בכאב בדלקת מפרקים ניוונית", אמרה ד"ר גרייס הסיאו-וי לו, ראומטולוגית והעורכת הראשית של המחקר.

במחקר שביצעו, לאלו שדיווחו על הליכה במסגרת פעילות גופנית היה סיכוי מופחת ב-40% לכאבי ברכיים תכופים חדשים בהשוואה לאלו שלא ביצעו הליכות.

פעילות חינמית, מועילה לברכיים ובעלת יתרונות בריאותיים רבים נוספים

"ממצאים אלה שימושיים במיוחד עבור אנשים שיש להם עדות רנטגנית ל"אוסטאוארתריטיס" אך ​​לא סובלים מכאבים יומיומיים בברכיים", אמרה ד"ר לו. "מחקר זה תומך באפשרות שהליכה לצורך פעילות גופנית יכולה לסייע במניעת הופעת כאבי ברכיים יומיומיים. היא עשויה גם להאט את ההחמרה של הנזק בתוך המפרק כתוצאה מדלקת מפרקים ניוונית".

לו אמר שהליכה לצורך פעילות גופנית הוכיחה יתרונות בריאותיים נוספים כמו שיפור בבריאות הלב וכלי הדם וירידה בסיכון להשמנה, סוכרת וסוגי סרטן מסוימים. פעילות גופנית בצורת הליכה היא פעילות חינמית עם מינימום תופעות לוואי, בניגוד לטיפול תרופתי בדלקת המפרקים, שלעיתים מגיע עם תג מחיר משמעותי ואפשרות לתופעות לוואי.

"אנשים שאובחנו עם דלקת מפרקים ניוונית בברך צריכים לבצע הליכה כפעילות גופנית, במיוחד אם אין להם כאבי ברכיים יומיומיים", ממליצה ד"ר לו. "אם כבר יש לך כאבי ברכיים יומיומיים, עדיין עשויה להיות לכך תועלת".

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00