מחקרים

החשיבות של אבחון טרום לידתי לטיפול מוקדם במומי לב

מחקר שנערך בבית החולים לילדים בשיקגו הראה כי אבחון טרום לידתי קשור לביצוע ניתוחים בשלב מוקדם יותר בתינוקות עם מומי לב מולדים

מומי לב מולדים. אילוסטרציה

היתרונות של אבחון טרום לידתי של מומי לב מולדים לתינוקות הוא נושא שנוי במחלוקת. לצד הידיעה כי ניתוח לב מוקדם הוא לעתים קרובות טוב יותר להתפתחות הילד, חוקרים בבית החולים לוריא לילדים מצאו כי תינוקות שאובחנו לפני הלידה עם מחלת לב קשה עברו ניתוח שבוע מוקדם יותר מאלה עם אבחנה כזו לאחר הלידה. ניתוח בתינוקות עם מומים לבביים לא קשים שאובחנו לפני הלידה התרחש בין חודשיים ל-12 חודשים מוקדם יותר. התוצאות פורסמו בכתב העת Circulation: Cardiovascular Quality and Results.

מומי לב הם המומים המולדים הנפוצים ביותר, ומשפיעים על כמעט 1% מכלל לידות החי. הקשר הודגם למומים קשים (מקרים בהם נדרש ניתוח לב לפני עזיבת התינוק את בית החולים) ולסוגים מסוימים של מומים פחות קשים, המהווים כ-75% מכלל מומי הלב המולדים.

"המחקר שלנו מדגיש את החשיבות העצומה של אבחון טרום לידתי לתינוקות עם מחלת לב מולדת", אמרה המחברת הראשית ג'ויס וו, קרדיולוגית בבית החולים לוריא לילדים ופרופסור לרפואת ילדים ומדעי החברה הרפואית בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת נורת'ווסטרן. "עבור תינוקות עם מחלה קריטית במיוחד, ניתוח שבוע מוקדם יותר יכול לעשות הבדל גדול בהתפתחות המוח ואיברים אחרים. ניתוח מוקדם יותר עבור סוגים מסוימים של מחלת לב מולדת לא קשה יכול גם הוא למנוע תוצאות בריאותיות גרועות, כגון אי ספיקת לב. הממצאים שלנו מדגישים כי אבחון טרום לידתי הוא חיוני כדי לייעל את תזמון הניתוח ואת בריאותו של התינוק לטווח הארוך. אבחון טרום לידתי צריך להיות נגיש באופן שוויוני לכל הנשים ההרות".

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00