מחקרים

הכימיקלים הביתיים שמגדילים את הסיכון למחלת ניוון שרירים

חוקרים מאוניברסיטת מישיגן מצאו כי חשיפה לרעלים סביבתיים קשורה להתפתחות טרשת אמיוטרופית צידית, או ALS בקיצור

ALS, ניוון שרירים. אילוסטרציה

במהלך העשור האחרון, חוקרים מאוניברסיטת מישיגן ממשיכים למצוא כי חשיפה לרעלים סביבתיים – חומרי הדברה המשמשים בחקלאות ועד תרכובות אורגניות נדיפות בתעשיית הייצור – קשורה להתפתחות טרשת אמיוטרופית צידית, או ALS בקיצור. חשיפות אלה קשורות ככל הנראה לפעילויות פנאי כמו נגרות וגינון. כעת, מחקר רפואי של מישיגן מצא כי אחסון כימיקלים במוסך בבית עשוי להיות קשור לסיכון מוגבר לטרשת אמיוטרופית צידית, מחלת ניוון שרירים.

"זיהוי חשיפות מסוכנות שמעוררות מחלה יכול להניע התערבויות להפחתת החשיפה, הסיכון ובסופו של דבר, נטל המחלה", אמר המחבר הראשון סטיבן גוטמן, מנהל מרפאת ALS באוניברסיטת מישיגן. "חשיפות בסביבה הביתית הן חלק חשוב ממניעת ALS, מכיוון שזה אחד המקומות שבהם שינויי התנהגות עשויים להפחית את הסיכון ל-ALS".

אחסון כימיקלים נדיפים במוסכים הוא דבר נפוץ ביותר, בין אם זה ברכב או באופנוע, ציוד כמו מסור חשמלי, או ממסים, חומרי ניקוי, צבעים ואחרים.

החוקרים העריכו את החשיפות בסביבת המגורים מסקר של יותר מ-600 משתתפים עם וללא אבחנה של ALS. באמצעות ניתוח סטטיסטי, הם מצאו כי אחסון כימיקלים – כולל ציוד המונע בבנזין, מוצרים לטיפול בדשא, חומרי הדברה, צבע וציוד נגרות – היו קשורים באופן מובהק לסיכון מוגבר ל-ALS.

כל הכימיקלים שדווחו הקשורים להתפתחות מחלות היו נדיפים עם רכיבים רעילים. רוב המשתתפים דיווחו כי אחסנו כמה מהפריטים במוסך הצמוד שלהם. אחסון כימיקלים במוסך מנותק מהבית, לעומת זאת, לא הראה קשר חזק עם סיכון.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00