פעילות מינית

המחקר שכל מאמן צריך לקרוא – יחסי מין לפני משחק, כן או לא?

מחקר מצא שאורגזמה במהלך יחסי מין בלילה שלפני ביצוע פעילות גופנית, עלולה להוריד את לחץ הדם. עם זאת, ירידה בביצועים הגופניים לא הוכחה

כוכב יובנטוס ונבחרת פורטוגל, כריסטיאנו רונאלדו. מוותר על יחסי מין ערב משחק?
כוכב יובנטוס ונבחרת פורטוגל, כריסטיאנו רונאלדו. מוותר על יחסי מין ערב משחק?

מאמני כדורגל מתעסקים לעתים גם בנושאים כמו יחסי מין בלילה שלפני משחק. בכל מונדיאל עולה לכותרת המאמן התורן שאסר על שחקניו מין במהלך הטורניר או ערב המשחק. המחקר הבא ודאי יעניין מאמנים של קבוצות ספורט מקצועניות או כל ספורטאי ששואף להישגים.

מחקר מוכיח כי אורגזמה במהלך משגל מיני בלילה שלפני ביצוע פעילות גופנית עלולה להוריד את לחץ הדם הסיסטולי, ואינה בעלת השפעה מטיבה על רמת הביצועים הגופניים.

במחקר נבדקו שמונה משתתפים (גיל ממוצע 28) שעברו מבחנים להערכת ביצועים גופניים בשלושה בקרים שונים – אחד ללא פעילות מינית ערב קודם לכן, אחד כולל פעילות מינית בלילה שלפני ואחד לאחר תרגול יוגה בערב שלפני.

התוצאים העיקריים שנמדדו היו:

  • יכולת עבודה פיזית
  • כוח שרירי פלג הגוף התחתון (נמדד על ידי קפיצה אנכית מעמידה)
  • כוח שרירי פלג הגוף העליון (נמדד על ידי יכולת אחיזה)
  • זמן תגובה
  • סיבולת שריר שלד של פלג הגוף העליון (נמדד על ידי כמות שכיבות שמיכה שבוצעו)

ירידה בלחץ הדם אך לא בביצועים

כל המשתתפים חוו אורגזמה במהלך הפעילות המינית. ככל שהאורגזמה היתה מענגת יותר, כך נצפתה ירידה בלחץ הדם הסיסטולי ביום לאחר יחסי המין. כמו כן, על כל עלייה של 2% במדד האורגזמה, לחץ הדם הסיסטולי ירד ב-1 מ"מ כספית. יחסי המין ארכו 13 דקות, הדופק הממוצע היה בטווח של 88 עד 145 פעימות בדקה ושריפת קלוריות עמדה על 53 עד 190 קילו קלוריות.

לא נמצאו הבדלים משמעותיים בין שלושת המצבים במדדי יכולת העבודה הפיזית שהפיקה דופק של 170 פעימות בדקה, במספר שכיבות השמיכה שהושלמו, בגובה הקפיצה האנכית, חוזק האחיזה או זמן התגובה.

ממסקנות המחקר עולה שאורגזמה במהלך יחסי מין בלילה שלפני משחק ו ביצוע פעילות גופנית, עלולה להוריד את לחץ הדם הסיסטולי. עם זאת, החוקרים לא הצליחו להוכיח שיפור בפעילות גופנית בעל חוזק סטטיסטי באף אחד משלושת המצבים שנבדקו. אז כאשר מאמן מורה לשחקניו להתנזר ממין עליו לקחת בחשבון כי אמנם לחץ הדם עשוי לרדת, אבל ירידה ממשית בביצועים הגופניים לא אמורים להתרחש בגלל הביצועים במיטה ערב קודם לכן.

 

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

0:00
0:00