השמנה

הצמח הטרופי שעשוי לטפל בהשמנת יתר

הטיפול בתמצית ה-MFE דיכא באופן משמעותי את העלייה במשקל הגוף ובמשקל רקמת השומן, וכן הדגים שינויים מורפולוגיים ברקמת הכבד והשומן של עכברי מודל ההשמנה

צמח טרופי. אילוסטרציה

השמנת יתר, גורם סיכון מרכזי למחלות אורח חיים שונות כגון סוכרת ויתר לחץ דם, הפכה נפוצה ברחבי העולם ומטבעה דורשת פתרונות חדשניים כדי להילחם בה. קבוצת מחקר רב-מוסדית בראשות פרופסור אקיקו קוג'ימה מבית הספר לחיי אדם ואקולוגיה באוניברסיטת מטרופולין אוסקה, השיגה התקדמות משמעותית במאבק בהשמנת יתר. הקבוצה ערכה בעבר מחקר על ההשפעות של תמצית Mallotus furetianusי(MFE), צמח טרופי שמקורו באי היינאן, סין, על מניעת כבד שומני, אך ההשפעות של תמצית MFE על השמנת יתר ומנגנון הפעולה לא הובהרו עד כה.

באמצעות עכברי מודל השמנת יתר, החוקרים יצאו לבדוק את ההשפעות של תמצית ה-MFE על השמנת יתר והתוצאות היו מדהימות. הטיפול ב-MFE דיכא באופן משמעותי את העלייה במשקל הגוף ובמשקל רקמת השומן, וכן הדגים שינויים מורפולוגיים ברקמת הכבד והשומן של עכברי מודל ההשמנה. חקירה נוספת של המנגנון גילתה כי סינתזת שומן עוכבה על ידי דיכוי של מספר גורמי שעתוק המעורבים בהתמיינות אדיפוציטים – תאי שומן.

"קבוצת המחקר שלנו מחפשת רכיבי מזון עם השפעות נגד השמנת יתר, בהתבסס על הרעיון שאם נוכל למצוא ולשלב אותם בתזונה היומית שלנו, נוכל לתרום לבריאות האנשים ולאריכות ימים", אמר פרופ' קוג'ימה. "תוצאות אלה לא רק מצביעות על קשר בין תמצית Mallotus furetianus ובין השפעות נגד השמנת יתר, אלא גם מצביעות על הפוטנציאל שלה כמרכיב מזון חדש עם תכונות נגד השמנת יתר."

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00