מגיפת הקורונה

הרשת סוערת בעקבות תחזית אימים על החמרה במגיפה

פרופ' לאימונולוגיה משווייץ צופה התפתחות של "סופר-קורונה", "covid-22" ושילוב כל הזנים לנגיף מסוכן בשנה הקרובה | צפירת ההרגעה של מומחים אחרים: "שנת 2022 צפויה להיות השנה שבה תסתיים המגיפה"

מגיפת הקורונה. תחזית לשנה הקרובה. אילוסטרציה
מגיפת הקורונה. תחזית לשנה הקרובה. אילוסטרציה

פרופ' סאי רדי (Sai Reddy), מומחה באימונולוגיה מהאוניברסיטה הטכנית (ETH) בציריך, שווייץ, התראיין בסוף השבוע שעבר לעיתון השווייצרי "בליק", ותיאר את תחזיתו לפיה בשנה הבאה, שנת 2022, תופיע גירסה חדשה ומאיימת יותר של נגיף הקורונה – Covid-22 או "סופר קורונה". תחזיתו הפכה בתוך דקות ספורות ל"ויראלית" והופצה ברשתות החברתיות בשלל שפות.

פרופ' רדי הסביר כי שילוב של כל הזנים הקיימים יוביל להיווצרות זן נגיף חדש ומסוכן. הוא התייחסו לחיסונים הניתנים כיום ואמר: "אנחנו כבר לא ב-Covid-19 המקורי אלא בשלב הבא של המגיפה עם פוטנציאל מסוכן להתפשטות גירסאות בטא או גמא שיהפכו למידבקות יותר, כמו גם הדלתא שעלול לפתח מוטציות". עוד הוסיף: "Covid-21 תהיה הבעיה הגדולה לשנה הקרובה. Covid-22 עלולה אפילו להחמיר את המצב שאליו אנו עדים כיום".

מומחים ברחבי העולם התבקשו להגיב לתחזיתו וניסו להרגיע. "הסבירות לגירסת-על כזאת איננה סבירה", אמרו, "פרופ' רדי השתמש בביטוי לא הכי מוצלח ונהג בחוסר תשומת לב במונח בעייתי".

לעומת פרופ' רדי ותחזית האימים שלו, לא מעט מומחים דווקא מעריכים בזהירות כי שנת 2022 צפויה להיות השנה שבה תסתיים המגיפה, בדומה למה שקרה ב-1918 עם מגיפת השפעת הספרדית שנמשכה כשלוש שנים. לדבריהם, "שלוש שנים הן זמן מספיק לבנות חסינות באמצעות שילוב של תרכיב החיסון לצד חשיפה והחלמה טבעית מזיהומים".

מומחים אחרים הביעו בעת האחרונה חשש שאכן תתפתח גירסה אחרת של זן הנגיף שתיבדל מהגרסאות המוכרות כיום ותהיה מסוגלת להתחמק מיכולת ההגנה של החיסונים שפותחו עד כה בעולם. עם זאת, יצרניות החיסונים כבר הודיעו שהן מפתחות במקביל תרכיב חיסון שיוכל לתת מענה לכל גירסה של נגיף הקורונה.

 

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.