חדשות

ה- EMA אישר מנת חיסון שלישית לבני 18 ומעלה

סוכנות האירופאית לתרופות (המקבילה האירופאית ל-FDA), העניקה היום את האישור. עם זאת, על המדינות חברות האיחוד האירופאי להחליט בעצמן על תזמון מתן חיסון הבוסטר

חיסונים לקורונה. אילוסטרציה
חיסונים לקורונה. אילוסטרציה

אישור למתן מנת החיסון השלישית, הבוסטר, ניתן החל מגיל 18 ומעלה וכן למוחלשי חיסון – כך אישורה היום (יום ב') ה- EMA, הסוכנות האירופאית לתרופות (המקבילה האירופאית ל-FDA). האישור ניתן על סמך נתונים שהראו עלייה ברמות הנוגדנים לאחר מתן מנת הדחף השלישית לעומת ירידה במועילות לאחר קבלת המנה השנייה בלבד. עם זאת, על המדינות חברות האיחוד האירופאי להחליט בעצמן על תזמון מתן חיסון הבוסטר.

על פי הודעת הסוכנות האירופאית ,על סמך נתונים שהראו עלייה ברמות הנוגדנים לאחר מתן הבוסטר, כשישה חודשים לאחר המנה השנייה, ניתן לשקול מתן בוסטר לפחות שישה חודשים לאחר המנה השנייה לבני 18 ומעלה. בשלב זה האישור הוא לחיסוני "פייזר" ו"מודרנה". עוד נמסר בהודעתה כי נמצא שהסיכון לדלקת שריר הלב או תופעות לוואי אחרות בעקבות מתן מנת הדחף הוא נדיר ביותר.

מתן מנת הבוסטר גם תתאפשר למוחלשי מערכת חיסונית ובהם מושתלי איברים. הם יוכלו לקבל את המנה השלישית 28 יום לאחר המנה השנייה. זאת בעקבות מחקרים שהראו כי מנה שלישית מגבירה את יכולת ייצור הנוגדנים נגד קורונה בקרב קבוצת אוכלוסיי זאת ולכן צפוי שהמינון הנוסף יגביר את ההגנה אצלם.

בין מדינות אירופה שכבר החלו במבצע מנת הדחף, בריטניה, הונגריה, גרמניה, איטליה, קפריסין ונוספות. ה-FDA צפוי לדון בשבוע הבא באישור הרחבת מתן הבוסטר גם לצעירים. עד כה האישור הרשמי הוא לבני 65 ומעלה. ב-FDA ממתינים גם לקבל תוצאות ממתן הבוסטר לחיילי צה"ל.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.