קורונה בישראל

"חולה 096" – רומן הקורונה הראשון בישראל

יצא לאור ספרו של עמוס שביט, דובר בית החולים ברזילי באשקלון, המביא את סיפורו של חולה קורונה על רקע אירועים היסטוריים חסרי תקדים שהתרחשו בשנתיים האחרונות

"חולה 096". רומן הקורונה הראשון בישראל
"חולה 096". רומן הקורונה הראשון בישראל

הספר "חולה 096", שיצא היום (ראשון) לאור הוא יצירה מקורית שעוסקת בקורונה, יצירה שנכתבה במחלקות הקורונה של בית החולים ברזילי שבאשקלון ונוגעת בין היתר במבצע של המוסד להבאת ציוד רפואי לישראל.

בשנה החולפת, בהיותו דובר המרכז הרפואי ברזילי באשקלון, ישב עמוס שביט במחלקות הקורונה של בית החולים, ראה חולי ואף מוות, ערבב יחד מציאות עם דמיון, ומתוך כל זה כתב את הספר "חולה 096". הספר יצא היום (א') לאור, בהוצאת שתים ובעריכת מירי רוזובסקי.

שביט, איש תקשורת ותיק, דובר משרד החינוך לשעבר, מנכ"ל עמותת ידידי המרכז הרפואי קפלן ומומחה תוכן, מחבר הספר, סיפר: "שנת 2020 היתה שנה היסטורית שבה אירוע רדף אירוע, ולנגד עינינו ראינו את העולם יוצא מדעתו. כדובר המרכז הרפואי ברזילי עשיתי לי הרגל: בכל יום עברתי במחלקות הקורונה, דיברתי עם הצוותים הרפואיים, הקשבתי לסיפורים האישיים והייתי עד לאירועי קיצון אנושיים חסרי תקדים.

"בה בעת מדינת ישראל והעולם כולו רחשו וגעשו – ארגון המוסד יצא במבצע להבאת ציוד רפואי מרחבי העולם, 'בעורמה ובתחבולות', ראש ממשלת בריטניה חלה בקורונה ואושפז במצב קשה, גם אבא שלי גם חלה ואושפז במצב קשה; ישראל היתה אמורה לספח את בקעת הירדן, ואני הקטן ישבתי במחלקות הקורונה וחשבתי לעצמי שכל האירועים האלה חייבים להתחבר יחד".

"חולה 096" הוא יצירה ספרותית מקורית שמתארת, באמצעות סיפורו של חולה אחד, אירועים היסטוריים חסרי תקדים שהתרחשו בתקופת הקורונה. הוא נכתב, כאמור, מתוך מחלקות הקורונה. הספר עוסק בסיפורו של אדם בן 50, תושב אשקלון, שרגע לפני יומולדת 50 רב עם אשתו, והוא חש שחייו הם פספוס אחד גדול. כשהוא חוזר ממסיבת יומולדת פרועה בברצלונה, מתברר שהוא בין הראשונים שהביאו לישראל את הנגיף המסתורי.

דווקא מהמקום האומלל ביותר, ממיטת בית החולים, כשהוא מאושפז במצב קשה, קורה דבר מפתיע שהופך אותו לנכס לאומי. הוא מציל ראש ממשלה, מתערבב בין שירותי ביון בינלאומיים, מגייס ציוד רפואי, מעורב בהתנקשות מסתורית, עוצר במו ידיו מהלך היסטורי של מדינת ישראל, וכל זאת מבלי שירד, ולו לרגע, ממיטת בית החולים. איך הוא עשה את זה? האם יחזור לאשתו, או שמא יממש את "מודל ברק" ויחזור לאהבת הנעורים שלו? והאם יצליח לשקם את חייו ולהגשים את חלומו: להשאיר חותם בעולם הזה? חוויות המסע של "חולה 096" נעות בין מציאות אקטואלית לפנטזיה פרועה, ובחזרה. הספר נכתב, בין היתר, כאשר ישב המחבר שבעה על אביו.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

0:00
0:00