מחקרים

חיידקים במעונות יום קשורים לבריאות הריאות של הילדים

שילובים מסוימים של חיידקים שנמצאו באבק במעונות יום נקשרו לצפצופים בריאות של ילדים צעירים, כך טען מחקר שהוצג בקונגרס הבינלאומי של החברה האירופאית לנשימה

גן ילדים. אילוסטרציה

ילדים עשויים לבלות שעות רבות במעונות יום בכל שבוע, ומחקרים מצביעים על כך שהתנאים במסגרות אלה יכולים להשפיע על בריאות הנשימה בגיל הרך. המחקר החדש מצביע על כמה דרכים בהן שהיה במעונות יום יכולה להשפיע על בריאות הריאות של ילדים, שיכולים, בתורם, להצביע על אמצעים להפחתת הסיכון לאסתמה.

המחקר הוצג על ידי ד"ר אנאבל בדר, חוקרת באינסרם (המכון הלאומי הצרפתי לבריאות ומחקר רפואי), פריז, צרפת. "ילדים צעירים באים במגע עם החיידקים החיים במעונות היום דרך העור והפה שלהם ודרך הנשימה. לכן, אנו מצפים כי לחשיפה זו תהיה השפעה על הריאות המתפתחות של הילדים דרך אוכלוסיית החיידקים השונה המתפתחת באופן טבעי בדרכי הנשימה, במעיים או בעור של הילדים".

החוקרים השתמשו בשואב אבק מותאם כדי לאסוף דגימות אבק מהרצפה של 103 מעונות יום שונים באזור פריז. הם השתמשו בניתוח גנטי במעבדה כדי לזהות את סוגי החיידקים השונים שנמצאים בכל דגימה. במקביל, הם שאלו את הוריהם של 515 ילדים הלומדים במעון האם ילדיהם חווים תסמינים נשימתיים כלשהם, כגון צפצופים. הילדים היו בני שנתיים בממוצע.

בהתבסס על סוגי החיידקים שנמצאו בדגימות, החוקרים הצליחו לקבץ תערובות של מיקרוביוטה ממעונות היום לארבע קטגוריות רחבות.

אחת הקטגוריות הללו, שבה שני חיידקים שונים הנקראים ״סטרפטוקוקוס״ ו״לקטוקוק״ היו דומיננטיים, ונקשרו לעלייה בסיכון לצפצופים, בהשוואה לקטגוריה הנפוצה יותר (תערובת של חיידקי סטרפטוקוקוס, ניסריה והמופילוס).

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00