חיסון לקורונה

חיסון הקורונה לילדים יינתן במרווח של שלושה שבועות

ועדת החיסונים נצמדת לפרוטוקול החיסונים הקיים של מתן חיסון שני במרווח של שלושה שבועות גם בבני 11-5 | בני 15-12 יקבלו בוסטר חמישה חודשים לאחר המנה השנייה

חיסון קורונה לילדים. צילום: שאטרסטוק
חיסון קורונה לילדים. צילום: שאטרסטוק

וועדת החיסונים העליונה במשרד הבריאות ממליצה על מתן חיסונים לגילאי 5-11 במרווח של שלושה שבועות בין המנה הראשונה למנה השנייה. וועדת החיסונים דנה אמש (א') בנושא ריווח החיסונים לגילאי 5-11. במהלך הדיון הוצגו עבודות מהעולם הבוחנות מועילות מרווחים שונים בין החיסון הראשון לחיסון השני.

כזכור, מומחי "פייזר" הודיעו בתחילת החודש כי הם שוקלים להאריך בחודשיים את פער הזמן בין המנה ראשונה למנת החיסון השנייה שתינתן לילדים בני 11-5 וכמו כן שמנת הדחף (בוסטר) השלישית תהיה במינון עוד יותר נמוך משתי המנות הראשונות.

ועדת החיסונים במשרד הבריאות החליטה ברוב קולות להמליץ על היצמדות לפרוטוקול החיסונים הקיים של מתן חיסון שני במרווח של שלושה שבועות וזאת לאור העובדה שאין עדיין נתונים המראים יתרון בשינוי הפרוטוקול ותוך התייחסות לכך שהתחלואה אינה בשפל, מרבית התחלואה כיום הינה בקרב ילדים ולכן אין לדחות כעת את מתן החיסון.

בנוסף, הוועדה דנה בשאלת מתן הבוסטר לגילאי 12-15 והחליטה ברוב מוחלט להמליץ על מתן הבוסטר בתום חמישה חודשים ממועד החיסון השני. המלצות הוועדה כפופות לאישור מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00