מחלות מיאלופרוליפרטיביות

טיפול חדש מספק שיפור משמעותי לחולי מיאלופיברוזיס

חולים עם מיאלופיברוזיס, סוג של סרטן של מח העצם, חוו שיפור משמעותי מבחינה קלינית בתסמינים הקשורים למחלה, כולל אנמיה והגדלה של הטחול, כאשר טופלו בטיפול ממוקד מטרה

מחלות מיאלופרוליפרטיביות. אילוסטרציה

חולים עם מיאלופיברוזיס, סוג של סרטן של מח העצם, חוו שיפור משמעותי מבחינה קלינית בתסמינים הקשורים למחלה, כולל אנמיה והגדלה של הטחול, כאשר טופלו בטיפול ממוקד מטרה חדש בשם ״מומלוטיניב״, כך עולה מתוצאות ניסוי שלב 3 שבוצע על ידי צוות חוקרים ממרכז הסרטן באוניברסיטת טקסס.

הממצאים, שפורסמו בכתב העת The Lancet, תומכים בשימוש במומלוטיניב על פני הטיפול הסטנדרטי כיום, דנזול, בטיפול בחולי מיאלופיברוזיס שהיו עמידים, או שלא הצליחו לסבול את הקו הראשון לטיפול, במיוחד עבור חולים סימפטומטיים ואלה עם אנמיה.

"האפשרויות כיום לטיפול באנמיה בחולי מיאלופיברוזיס מספקות שיפור צנוע וזמני בלבד, לכן אנו נרגשים מהממצאים הללו", אמר מוביל המחקר סרדן ורסטובסק, פרופסור מומחה ללוקמיה. הוא הוסיף כי "תוצאות הניסוי מצביעות על כך שהתרופה בטוחה, נסבלת היטב ויכולה לשפר את אחת הבעיות הקליניות הנפוצות והמתישות ביותר באוכלוסיית חולים זו".

מיאלופיברוזיס הוא סרטן מח עצם נדיר יחסית, והוא שייך לקבוצה של מחלות הידועות בשם גידולים מיאלופרוליפרטיביים. סימן ההיכר של המחלה הוא הפרעה בתהליכים תאיים, הכוללים בתוכם מולקולה בשם JAK, המשבשת את הייצור התקין של תאי הדם בגוף ומובילה לתסמינים הנפוצים של המחלה, כולל טחול מוגדל ואנמיה, כאשר אנמיה כרונית בחולים אלה קשורה לפרוגנוזות גרועות.

מעכבי JAK המאושרים כיום יכולים לשפר את מצב הטחול ותסמינים אחרים הקשורים למחלה, אך הם יכולים גם להחמיר את האנמיה. בניסוי זה, מומלוטיניב שיפרה את האנמיה והפחיתה את התלות בעירוי דם בחולי מיאלופיברוזיס שטופלו בעבר במעכב JAK.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00