מחקרים

טיפול משולב חדש עוזר להאריך את חייהם של גברים עם סרטן הערמונית

מחקר חדש מראה שטיפול הורמונלי, בתוספת טיפול קרינה לבלוטות לימפה באגן, משפר את ההישרדות

בלוטת הערמונית. אילוסטרציה
בלוטת הערמונית. אילוסטרציה

מחקר של Cedars-Sinai Cancer מראה ששילוב של טיפול הורמונלי וטיפול קרינה לבלוטות לימפה באגן, הוביל לנסיגת המחלה למשך 5 שנים בכמעט 90% מחולי סרטן הערמונית שהשתתפו בניסוי. הממצאים פורסמו בכתב העת הנחשב The Lancet.

המחקר גם מראה שלחולים עם סרטן הערמונית שלא קיבלו טיפול הורמונלי ולא קיבלו טיפול קרינה לבלוטות הלימפה באגן – הייתה שרידות של 70% אחרי 5 שנים.

הבדל משמעותי לטובת הטיפול המשולב החדש

גברים רבים שאובחנו עם סרטן הערמונית יעברו כריתה כירורגית של הערמונית. לאחר הניתוח, רמת ה-PSA, שהוא חומר ייחודי לערמונית שניתן למצוא בבדיקת דם, צריכה להיות קרובה לאפס. עם זאת, אצל חלק מהגברים מתחילים לראות עלייה ברמות ה-PSA מספר שנים לאחר הניתוח. זה בדרך כלל אינדיקציה לכך שיש צורך בטיפול בקרינה.

"כעת אנו יכולים לאשר שטיפול בבלוטות לימפה באגן בשימוש יחד עם טיפול הורמונלי, או אפילו בשימוש כאופציה טיפולית יחידה, משפר מאוד את התוצאות בחולים עם סרטן הערמונית לאחר ניתוח", אמר ד"ר הווארד סנדלר, יו"ר המחלקה לרדיותרפיה ב-Cedars-Sinai Cancer ומחבר בכיר של המחקר. "גישת הטיפול המשולבת הוכיחה את עצמה כגישה המועילה ביותר", אמר סנדלר.

"שיפור והארכת חיים הם לב העשייה שלנו במרכז Cedars-Sinai," אמר פרופ' דן תיאודורסקו, מנהל Cedars-Sinai Cancer, יו"ר PHASE ONE Foundation ומרצה לכירורגיה ופתולוגיה ורפואת מעבדה. "ממצאים קליניים משמעותיים אלה מדגימים את המשימה שלנו, תוך כדי הצגת הרעיונות כיצד רעיונות הופכים לחידושים מובילים במחקר ובטיפול."

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00