מחקרים

טכנולוגיית בינה מלאכותית עוזרת בתכנון שיניים תותבות

בינה מלאכותית חדישה תהפוך את תהליך עיצוב השיניים התותבות המותאמות אישית לאוטומטי, על מנת לשפר את יעילות הטיפול ולשפר את חוויית המטופל

שיניים תותבות. אילוסטרציה

אובדן שיניים קבועות נגרם בדרך כלל עקב מחלות שיניים או טראומה לשיניים, והוא נפוץ בכלל העולם, במיוחד בקרב קשישים עקב הזדקנות ובריאות פה ירודה יחסית. אי החלפת שן חסרה לא רק משפיעה על אסתטיקת הפנים ועל תפקוד הלעיסה, אלא גם עלולה להוביל להרס של עצם הלסת ולתזוזה של השיניים, מה שעלול לגרום לבעיות ואי סדירות בנשיכה ובלעיסה שעלולות להשפיע באופן משמעותי על בריאות השיניים, החניכיים, שרירי הלסת וחלקי הלסת הנותרים.

שיניים מלאכותיות, הידועות גם בשם כתרים ושיניים תותבות, הן מכשירים תותבים המשמשים להחלפת שיניים חסרות. חשוב מאוד שהשיניים התותבות יהיו דומות לשן המקורית של המטופל, כך שהמטופל יוכל לשמור על המראה המקורי שלו, על תפקוד הלעיסה ועל בריאות הפה.

כיום, תהליך התכנון והיצירה של שיניים תותבות גוזל זמן רב מרופאי השיניים, מכיוון שתהליך התכנון הממוחשב הקיים דורש תשומות ידניות מייגעות, איסוף מידע וכן הליכים מרובים להתאמת השיניים התותבות בשל דיוק מוגבל של הטכנולוגיות הקיימות.

חוקרים מהפקולטה לרפואת שיניים באוניברסיטת הונג קונג ומהמחלקה למדעי המחשב במכללת צ'ו האי להשכלה גבוהה שיתפו פעולה כדי לפתח גישה חדשה המשתמשת בבינה מלאכותית כדי להפוך את תהליך עיצוב השיניים התותבות המותאמות אישית לאוטומטי, על מנת לשפר את יעילות הטיפול ולשפר את חוויית המטופל.

טכנולוגיית הבינה המלאכותית נבדקה על 175 משתתפים שגויסו על ידי אוניברסיטת הונג קונג. המחקר מראה כי טכנולוגיית הבינה המלאכותית יכולה לשחזר את צורתה של שן בריאה טבעית ולהפוך את תהליך עיצוב השיניים לאוטומטי ובדיוק גבוה.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00