מחקרים

כריתת ערמונית: טיפול בסיאליס לאחר כריתה משפר החלמה ותפקוד זיקפה

מנותחים שבהם בוצעה כריתת ערמונית רדיקלית יוכלו להרוויח משיקום פין באמצעות טיפול בסיאליס

טאדאלאפיל, סיאליס (אילוסטרציה)
טאדאלאפיל, סיאליס (אילוסטרציה)

במחקר שהתפרסם בכתב העת International Journal of Urology ניסו החוקרים לבדוק את ההשפעה של שיקום פין על החלמה ותפקוד זיקפה לאחר ניתוח כריתת ערמונית רדיקלי רובוטי.
המטופלים שהשתתפו במחקר היו מטופלי שעברו ניתוח כריתת ערמונית רדיקלי בשנים 2010 עד 2019. המטופלים קיבלו סיאליס, מעכב PDE5 לשיקום פין (טאדאלאפיל במינון 20 מ"ג) פעמיים בשבוע למשך 1-6 חודשים לאחר הניתוח.

הנחקרים חולקו לשתי קבוצות – ללא הבדל בסיס בין קבוצת הביקורת לקבוצת המחקר: 79 מטופלים בקבוצת המחקר (מטופלים שעברו שיקום פין) לעומת 79 בקבוצת הביקורת (לא עברו שיקום פין).

בשאלה 1 בשאלון – אינדקס התפקוד הזקפתי הבינלאומי (בחודשים 3, 6, 9, 12) ובשאלון אינדקס הערמונית המורחב (בחודשים 3, 6, 12, 14) היו תוצאות הנשאלים בקבוצת המחקר גבוהות מאילו של קבוצת הביקורת. יתר על כן,  נרשם שיפור ניכר בהחלמה בקבוצת המחקר לעומת קבוצת הביקורת –  במנותחים עם שמירה עצבית  מלאה  או חלקית.

לסיכום: מנותחים שבהם בוצעה כריתת ערמונית רדיקלית עם שמירת עצבים מלאה או חלקית יוכלו להרוויח משיקום פין באמצעות טיפול בסיאליס.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00