מחקרים

לפחות 14% מהאמריקאים חלו בלונג קוביד

אחד מכל שבעה אנשים בארה"ב דיווח כי סובל ממחלת קורונה ממושכת עד סוף 2022, נתונים שמצביעים על שכיחות גבוהה ותסמינים המתמשכים זמן רב

לחץ, סטרס, מגיפת הקורונה. אילוסטרציה
לחץ, סטרס, מגיפת הקורונה. אילוסטרציה

קורונה ממושכת נקשרה לחרדה ומצב רוח ירוד, כמו גם עליה בסיכון לבעיות מתמשכות בניידות פיזית ואתגרים בזיכרון, ריכוז או הבנה, על פי הממצאים שפורסמו בPLOS ONE. אחד מכל שבעה אנשים בארה"ב דיווח כי סובל ממחלת קורונה ממושכת עד סוף 2022, נתונים שמצביעים על שכיחות גבוהה של קורונה ממושכת ותסמינים המתמשכים זמן רב על ידי אקדמאים באוניברסיטת קולג׳ לונדון ודארטמות'.

הסיכון לחרדה ומצב רוח ירוד נראה נמוך יותר עבור אלה שחוסנו, כולל עבור אלה שלמרות החיסון חלו בקורונה ממושכת. פרופסור אלכס ברייסון מאוניברסיטת קולג׳ לונדון אמר: "מעט ידוע על מחלת הקורונה הממושכת והשפעתה על הבריאות והרווחה, אך יש כמות ראיות שהולכת וגדלה לכך שאנשים רבים חווים תסמינים מתמשכים ומדאיגים. כאן, מצאנו כי קורונה ממושכת ממשיכה להשפיע על מיליוני אנשים בארה"ב, כאשר קבוצות מסוימות מושפעות הרבה יותר מאחרות. אלה שחלו בקורונה ממושכת נוטים יותר לדווח על מצב רוח ירוד, אתגרים בביצוע משימות יומיומיות וקשיים בזיכרון, ריכוז והבנה, בהשוואה לאנשים שמעולם לא חלו בקורונה ממושכת".

החוקרים סקרו נתונים של 461,550 אנשים שהשיבו לסקר משקי הבית של לשכת מפקד האוכלוסין של ארה"ב מיוני עד דצמבר 2022. הם השוו בין אנשים שאמרו שמעולם לא נדבקו בנגיף הקורונה, עם אלה שנדבקו בקורונה ללא תסמינים מתמשכים, ואלה שחלו בהווה או בעבר בקורונה ממושכת. בהתאם לארגון הבריאות העולמי, הם הגדירו מחלת קורונה ממושכת כהמשך המחלה לאחר הידבקות בנגיף הקורונה או התפתחות של תסמינים חדשים לפחות שלושה חודשים לאחר ההדבקה הראשונית.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00