קורונה בישראל

מדינת אומיקרון: רוב היישובים בארץ, כולל כל הערים הגדולות, אדומים

גל האומיקרון ממשיך להתפשט בישראל – שיא חדש מאז פרוץ המגיפה: יותר מ-21 אלף מאומתי קורונה ביום אחד ועלייה במספר החולים הקשים

מגיפת הקורונה בישראל. צילום: אוליביה פיטוסי/ פלאש 90
מגיפת הקורונה בישראל. צילום: אוליביה פיטוסי/ פלאש 90

גל האמיקרון ממשיך להתפשט בישראל: רוב היישובים בארץ, ובהם כל הערים הגדולות, הם עתה אדומים. 79.3% מהישראלים מתגוררים בהם, לעומת 5.1% בלבד ביישובים ירוקים. כמו כן, נרשם שיא יומי של מאומתי קורונה: 21,501 ישראלים קיבלו אתמול (א') הודעה שהם מאומתים – הנתון היומי הגבוה ביותר מאז פרוץ המגיפה בחודש מרץ 2020.

מתוך כ-175 אלף בדיקות לקורונה שבוצעו אתמול, נמצא ששיעור החיוביים הוא 12.31%. מאז חצות ועד הבוקר אובחנו עוד 4,144 חיוביים לנגיף, ובסך הכל 42,595 ישראלים הם חולים במצב פעיל עכשווי.

נתונים עדכניים של משרד הבריאות הבוקר (שני) מעידים על עלייה במספר חולי הקורונה המאושפזים במצב קשה – 222, כאשר מאז חצות ועד מועד הדיווח הבוקר נוספו 35 חולים קשה. 57 מהם מחוברים למכונות הנשמה. לשם השוואה, מתחילת ינואר אושפזו 253 חולים קשה חדשים, לעומת 161 בחודש דצמבר ו-157 בחודש נובמבר.

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש, העריך הבוקר כי זן האומיקרון יתפשט עד סוף החודש בממדים רחבים וייתכן שההדבקות יגיעו לכל בית בישראל. הוא המליץ למבוגרים ולאולכלוסיה שבסיכון להימנע מהדבקה ולצעירים צריכים להיזהר במגע שלהם עם מבוגרים.

בתוך כך, ממשיך העומס על מתחמי הבדיקות לקורונה הסובלים מתורים ארוכים ובמחסור בערכות בדיקה. הבוקר עודכנה ההנחיה לגבי בדיקות אנטיגן ביתיות: יש לבצע אותן לא רק דרך האף אלא גם ובעיקר דרך הלוע. כמו כן יש לבצע בדיקה כזאת שלושה ימים ממועד החשיפה למאומת.

משרד הבריאות פועל להביא לארץ כמה שיותר ערכות בדיקה ויש כוונה לקבוע עבורן מחיר אחיד נמוך, כ-10 שקלים לערכה, שתימכר ברשתות השיווק השונות ולא רק ברשתות הפארם.

 

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00