מחקרים

מה הקשר בין מיינדפולנס לאכילת מזון בריא ללב?

תרגול מיינדפולנס המתמקד באכילה בריאה יכול להיות טוב ללב, כך עולה ממחקר חדש – מכיוון שהוא משפר את המודעות העצמית ועוזר לאנשים לדבוק בתזונה בריאה ללב

מיינדפולנס. אילוסטרציה

כאשר אנשים עם לחץ דם גבוה השתתפו בתוכנית להפחתת לחץ דם המבוססת על מיינדפולנס במשך שמונה שבועות עבור המחקר, הם שיפרו באופן משמעותי את ציוניהם במדדים של מודעות עצמית ודבקות בתזונה בריאה ללב בהשוואה לקבוצת ביקורת. התוצאות פורסמו בכתב העת JAMA Network Open.

"המשתתפים בתוכנית הראו שיפור משמעותי בדבקות באכילת תזונה הבריאה ללב, שהיא אחד מהגורמים המשפיעים ביותר על לחץ הדם, כמו גם שיפור משמעותי במודעות עצמית, שנראה כי היא זו שמשפיעה על הרגלי אכילה בריאים", אמר מחבר המחקר הראשי אריק ב. לוקס, פרופסור חבר לאפידמיולוגיה, מדעי ההתנהגות והחברה, ומנהל מרכז המיינדפולנס באוניברסיטת בראון. לוקס אומר כי המחקר עוזר להסביר את המנגנון שבאמצעותו תוכנית אימון מיינדפולנס מותאמת אישית ומותאמת לשיפור התזונה יכולה להשפיע על לחץ הדם.

"שיפור במודעות העצמית שלנו, וההבנה איך מזונות שונים גורמים לנו להרגיש, איך הגוף שלנו מרגיש באופן כללי, כמו גם המחשבות, הרגשות והתחושות הפיזיות שלנו סביב אכילת מזון בריא כמו גם לא בריא, יכולים להשפיע על הבחירות התזונתיות של אנשים", אמר.

לחץ דם גבוה, גורם עיקרי למחלות לב וכלי דם, הוא גורם הסיכון החשוב ביותר למוות מוקדם ברחבי העולם, על פי דו"ח שפורסם לאחרונה על ידי ארגון הבריאות העולמי, המוביל לכ-10.8 מיליון מקרי מוות שניתן למנוע מדי שנה. הדבר החשוב שיש לציין לגבי מקרי המוות שניתן היה למנוע, אמר לוקס, הוא שיש מחקרים רבים התומכים באסטרטגיות יעילות לשליטה ומניעה של יתר לחץ דם.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00