סוכרת

מוניטור לביש לעזרה באיזון הסוכרת

הממצאים יכולים לסייע לרופאים לזהות את החולים שיכולים להפיק תועלת מהדרכה צמודה יותר בוויסות רמת הסוכר בדם, במיוחד בתקופות מסוימות של השנה

סוכרת (אילוסטרציה)
סוכרת (אילוסטרציה)

מחקר חדש של דארטמות' שפורסם בכתב העת Science Advances מציע כי מידת השליטה של חולי סוכרת ברמות הסוכר שלהם בדם תלוי במידת הניסיון שלהם עם המצב, ובמידת ההצלחה הכוללת שלהם בשליטה ברמות הסוכר שלהם בדם. כמו כן, האיזון מושפע גם מהעונה והשעה ביום. הממצאים יכולים לסייע לרופאים לזהות את החולים שיכולים להפיק תועלת מהדרכה צמודה יותר בוויסות רמת הסוכר בדם, במיוחד בתקופות מסוימות של השנה.

החוקרים ניגשו לנתונים ממוניטורים לבישים שבדקו רמות סוכר, שהראו כיצד 137 אנשים בארה"ב בגילאי 2 עד 76 -רובם עם סוכרת מסוג 1 המכונה גם סוכרת נעורים – ניהלו את רמת הסוכר בדם שלהם על בסיס יומי. על ידי ניתוח של יותר מ-91,000 ימים של נתונים, המחקר מספק את התמונה המפורטת ביותר עד כה על האופן שבו ניהול סוכרת יכול להשתנות לפי חודש, יום, גיל, ואפילו כמה מנוסה המטופל עם המצב.

החולים במחקר נטו לשמור על רמות סוכר בריאות יותר בדם מאפריל עד ספטמבר, כך גילו החוקרים. בחודשים חמים אלה, כאשר רמות הפעילות נוטות להיות גבוהות יותר, רמות הגלוקוז נשארו בטווח התקין במשך חלק גדול יותר של היום. בחודשים הקרים שבין אוקטובר לפברואר, לעומת זאת, זמן השהייה בטווח הנורמלי היה נמוך מהממוצע.

השפעה זו הוגברה במהלך החגים עבור משתתפים בכל הגילאים, כאשר ראש השנה וחג המולד עמדו בראש רשימת הימים שבהם רמות הסוכר חרגו מטווח היעד הרצוי לעתים קרובות יותר. למרות היותו חג במזג אוויר חם, יום העצמאות היה השלישי ברשימת הימים שבהם נרשמה שליטה לקויה בסוכר.

"אנחנו מחפשים דפוסים ספציפיים שיכולים להוות בסיס להנחיות קליניות, ולהכין את הקרקע להתערבויות ממוקדות", אמרה טמילולווה פריולו, פרופסורית למדעי המחשב ואחת ממחברות המחקר.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00