פינת התזונה

מחר נקנה עוד: היתרונות התזונתיים של אכילת אבוקדו ביום

אכילת אבוקדו אחד ביום עשויה לשפר את איכות התזונה הכללית, על פי צוות בראשות חוקרים במחלקה למדעי התזונה של פן סטייט

אבוקדו. צילום אילוסטרציה
אבוקדו. צילום אילוסטרציה

איכות תזונה ירודה היא גורם סיכון למחלות רבות, כולל מחלות לב, ומבוגרים אמריקאים רבים סובלים מההשלכות של צריכת תזונה לא איכותית ואינם עומדים בהמלצות ההנחיות התזונתיות לאמריקאים. על פי צוות חוקרים מהמחלקה למדעי התזונה של פן סטייט, אכילת אבוקדו אחד ביום עשויה לשפר את איכות התזונה הכללית.

"אבוקדו הוא מזון עשיר בחומרים מזינים, המכיל הרבה סיבים תזונתיים וחומרים מזינים חשובים אחרים. רצינו לראות אם צריכה קבועה של מזון זה תוביל לעלייה באיכות הדיאטה", אמרה קריסטינה פיטרסן, פרופסור חבר למדעי התזונה, ממובילות המחקר. "מחקרים תצפיתיים קודמים מצביעים על כך שלאנשים הצורכים אבוקדו בתזונתם יש איכות תזונה גבוהה יותר מאשר אלה שלא. לכן, פיתחנו את המחקר הזה כדי לקבוע אם יש קשר סיבתי בין צריכת אבוקדו לבין איכות התזונה הכללית".

פיטרסן ציינה כי מכיוון שרק 2% מהמבוגרים האמריקאים צורכים אבוקדו באופן קבוע, החוקרים רצו לקבוע אם הכללת אבוקדו בתפריט היומי של אדם יכולה לשפר באופן משמעותי את איכות התזונה שלהם. "מצאנו כי המשתתפים שצרכו אבוקדו ביום שיפרו באופן משמעותי את דבקותם בהנחיות התזונתיות", אמרה פטרסן. "זה מצביע על כך שאסטרטגיות, כמו אכילת אבוקדו אחד ביום, יכולות לעזור לאנשים לעקוב אחר הנחיות תזונתיות ולשפר את איכות התזונה שלהם".

את המחקר הובילה פיטרסון יחד עם פני קריס-אתרטון, פרופסור למדעי התזונה באוניברסיטת אוון פיו בדימוס. המחקר פורסם בכתב העת Current Developments in Nutrition.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00