מגיפת הקורונה

מי יפקח על בדיקות הקורונה של תלמידי בתי הספר והגנים?

משרד הבריאות בוחן שתי אופציות לבדיקות מסיביות של תלמידים לאחר חופשת סוכות: בדיקת PCR לכל ילד פעם בשבוע, או שתי בדיקות אנטיגן מהירות בכל שבוע

ילד במגיפת הקורונה. אילוסטרציה
ילד במגיפת הקורונה. אילוסטרציה

השבוע אמור קבינט הקורונה להחליט על הנוהל המדויק של בדיקות אנטיגן לילדי הגנים מגיל שלוש שנים ותלמידי בתי הספר היסודיים עד גיל 12 שאינם מחוסנים כיום. הוריהם יתבקשו לבצע ב-29 בחודש בדיקה ביתית יממה לפני החזרה ללימודים לאחר חופשת סוכות. יחולקו לשם כך 1.6 מיליון ערכות בדיקה ביתיות.

בתחילת שנת הלימודים חולקו 1.9 מיליון ערכות לאותה מטרה ועל פי נתוני משרד הבריאות אותרו כך לפני ההגעה לבתי הספר כ-8,000 ילדים חיוביים לנגיף שנשלחו לבידוד אבל נמנע בידוד של כ-180 אלף אחרים. הבדיקה לא היתה חובה והתבססה על אמון ודיווח אמת תוך שיתוף פעולה מצד ההורים. עתה יהיה צורך בשיטה שתפקח על ההורים באופן אפקטיבי יותר.

משרד הבריאות בוחן שתי אופציות לבדיקות מסיביות של התלמידים: בדיקת PCR לכל ילד פעם בשבוע, או שתי בדיקות אנטיגן מהירות בכל שבוע. אלא שקיימת גם הערכה שבדיקת PCR לכל ילד פעם בשבוע איננה ישימה מאחר שמהלך כזה יוסיף עוד כ-200 אלף בדיקות ביום שבהן יידרשו המעבדות לטפל, בעוד הן כבר עמוסות.

בימים אלה מתבצע פיילוט הכיתה הירוקה בחברה הערבית והחרדית שבהן נשמר רצף לימודי גם עתה. תוצאות הפיילוט בהתאם למתווה שגובש בשיתוף פרופ' גילי רהב וד"ר איתי פסח מ"שיבא" וכן פרופ' ערוך סגל ממכון ויצמן ופרופ' איתמר גרוטו, לשעבר משנה למנכ"ל משרד הבריאות, יגיעו רק לאחר החזרה ללימודים בסוף השבוע הבא. ראש הממשלה, שרת החינוך ושרים נוספים סבורים שניתן להקדים את יישום התכנית הזאת כבר עתה.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.