מחקרים

מכשיר בגודל גרגיר אורז מציע דרך חדשה לטיפול בסרטן המוח

בצורה וגודל של גרגר אורז, המכשיר החדש יכול לערוך עשרות ניסויים בבת אחת כדי לחקור את השפעותיהם של טיפולים חדשים על כמה מסוגי סרטן המוח הקשים ביותר לטיפול

שתל מוח. אילוסטרציה

חוקרים מבית החולים בריגהם אנד ווימן, תכננו מכשיר שיכול לסייע בבדיקת טיפולים בחולים עם גליומות, סוג של גידול שמקורו במוח או בחוט השדרה. המכשיר, המיועד לשימוש במהלך ניתוח טיפולי סטנדרטי, מספק תובנות חסרות תקדים לגבי ההשפעות של תרופות על גידולי גליומה, ולא גרם לתופעות לוואי בחולים בניסוי קליני. תוצאות הניסוי הקליני הניסיוני במכשיר פורסמו בכתב העת Science Translational Medicine.

כ-20,000 אנשים בארה"ב מאובחנים מדי שנה עם גליומות, סוג של גידול המשפיע על המוח וחוט השדרה. גליומות הן בין סוגי סרטן המוח הקטלניים ביותר והן ידועות לשמצה כקשות לטיפול.

"על מנת להשפיע בצורה המשמעותית ביותר על האופן שבו אנו מטפלים בגידולים אלה, עלינו להיות מסוגלים להבין בשלב מוקדם איזו תרופה פועלת בצורה הטובה ביותר עבור כל חולה נתון", אמר החוקר הראשי והמחבר השותף פיירפאולו פרוצי, פרופסור במחלקה לנוירוכירורגיה בבית החולים בריגהם ונשים. "הבעיה היא שהכלים שקיימים היום כדי לענות על השאלה הזאת לא מספיק טובים – כך הגענו לרעיון של להפוך כל חולה למעבדה משלו, באמצעות מכשיר שיכול לחקור ישירות את הגידול החי ולתת לנו את המידע שאנחנו צריכים".

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00