מחקרים

מרשם לויברטור: לא רק עונג

מצעצועי מין למכשור רפואי: ויברטורים מטפלים במגוון מצבים רפואיים, מבריחת שתן ועד הפרעות בתפקוד המיני אצל נשים

ויברטור, בריאות מינית. אילוסטרציה

מחקרים רפואיים מראים שלוויברטורים יש השפעות חיוביות על מצבים רפואיים של נשים כמו בעיות בדרכי השתן והפרעות בתפקוד המיני. המחקרים הראו שוויברטורים גורמים לשינויים חיוביים בזרימת הדם ובטונוס השרירים של רקמות איברי המין, שיפרו היבטים מרובים של עוררות מינית וסיפוק, הגבירו את התגובה אורגזמית והפחיתו מצוקה מינית.

בנשים עם תפקוד לקוי של רצפת האגן, השימוש בוויברטורים היה קשור לירידה בדליפת שתן ותסמינים אחרים הקשורים לדרכי השתן, וגרמו לשיפור משמעותי בכוח שרירי האגן. מחקרים אחרים הראו כי ויברטורים הפחיתו כאב ושיפרו את ההנאה המינית אצל נשים עם וולוודיניה (כאבים בפות בעיקר בזמן יחסי מין).

סקירת המחקרים בנוגע לשימוש בוויברטורים פורסמה בכתב העת The Journal of Urology של איגוד האורולוגים האמריקניים. בכנס השנתי של האגודה שנערך החודש, הוצג היתרון הבריאותי של ויברטורים. "גינקולוגים, אורולוגים ומומחים לרפואת האגן וכירורגיה משחזרת זקוקים לחינוך על בריאות מינית של נשים ועל ויברטורים", אמרה בכנס ד"ר אלכסנדרה דובינסקיה, מהמרכז הרפואי סידר-סיני בלוס אנג'לס. "אנחנו צריכים להסיר את הסטיגמה מהוויברטורים ואני מאמינה שזה יתאפשר בקרוב מכיוון שאנחנו מנרמלים כעת את הדיון על בריאותן המינית של נשים".

"במרפאה שלנו, אנחנו בדרך כלל אומרים למטופלות שלנו לאכול בריא, להתאמן, לישון מספיק, ולהשתמש בוויברטור", הוסיפה.

הכנס נאמר שיש לראות בוויברטור צורה נוספת של טכנולוגיה שיכולה להועיל למטופלות. "כפי שאנחנו משתמשים בטכנולוגיה כדי לשפר את החיים שלנו כמעט בכל דרך, גם בחדר השינה אפשר להנות מיתרונות הטכנולוגיה," אמרה ד"ר רייצ'ל רובין מאוניברסיטת ג'ורג'טאון, וושינגטון. "טכנולוגיית המין היא כבר לא מה שהיה פעם, בחנויות מפוקפקות עם חלונות מכוסים בנייר עיתון. אלא מכשירים נפלאים באמת לזוגות לכל המינים. יש כל כך הרבה יתרונות בריאותיים למכשירים האלה," הוסיפה.

לטענתה, המחקר המדעי על ויברטורים יסיר את האשמה והבושה מהשימוש בהם, ואם גברים יקבלו את השימוש בוויברטורים, הבריאות המינית של כולם תשתפר. ידוע שלנשים לוקח יותר זמן להגיע לאורגזמה מאשר בני זוגן הגברים, וזה בגלל שהדגדגן הוא פנימי. הוראת מדע ופיזיולוגיה בסיסיים לגברים ונשים יגרום למין להיות מהנה יותר וישפר את איכות החיים של כולם.

לפי דובינסקיה, הטיפול ברטט החל כטיפול במצב ההיסטורי שכונה "היסטריה נשית", מצב שחשבו שהוא קשור לרגשות מוגזמים ומחשבה שקשור למערכות יחסים זוגיות, אורגזמה והריון. בעבר הרחוק, רופאים שטיפלו במצב השתמשו בעיסוי אגן ידני כדי להביא נשים לאורגזמה, דבר שחשבו שמפחית את הרגישות שלהן.

מכיוון שהידיים של הרופאים התעייפו בזמן שהעניקו עיסוי אגן לנשים עם היסטריה נשית, הם חיפשו שיטות שישחררו את הידיים שלהם. אחת הפתרונות היה הידרותרפיה עם שטיפות לאגן, הושבת הנשים על משטח מסתובב שהופעל באמצעות פחם, ולבסוף הומצאו הוויברטורים החשמליים הידניים הראשונים, ששימשו גם לטיפול בעצירות, דלקת פרקים, עייפות שרירים, ו"גודש באגן".

במהלך השנים, המוניטין של ויברטורים כצעצועי מין האפיל על היתרונות הבריאותיים של המכשיר, בעיקר בשל השימוש בהם בסרטים פורנוגרפיים. בעבר, לוויברטורים היה מראה פאלי מאוד, ואילו לוויברטורים מודרניים יש מראה חדשני והייטקי יותר. סקרים שנערכו לפני יותר מעשור הראו שרוב הנשים ויותר מ-40% מהגברים דיווחו על שימוש בוויברטורים בשלב מסוים בחייהן.

סקירת הספרות של דובינסקיה ועמיתיה על היתרונות הבריאותיים של ויברטורים התמקדה במחקרים הקשורים לבריאות מינית, תפקוד רצפת האגן ובריאות הפות. מנקודת מבט מדעית, המחקרים על הפרעות בתפקוד המיני הראו שגירוי רטט שיפר את הרחבת כלי הדם וזרימת הדם, שיפר זלוף וחילוף חומרים של רקמות, הוריד את טונוס השרירים והגביר את ההרפיה. מבחינה קלינית, שימוש בוויברטורים היה קשור לשיפור משמעותי בציון מדד התפקוד המיני הנשי, והגביר את תחושת העוררות המינית, האורגזמה והתחושה באיברי המין.

מטופלים שהשתמשו בוויברטור דיווחו על עלייה בחשק המיני ובסיפוק המיני, שיפור בתפקוד המיני כללי, זמן מופחת עד הגעה לאורגזמה ואורגזמות מרובות. המחקרים על תפקוד לקוי של רצפת האגן הראו ששימוש בוויברטור הפחית משמעותית את השימוש ברפידות אצל נשים עם בריחת שתן במאמץ ודליפת שתן, ושיפר משמעותית את טונוס שרירי רצפת האגן.

המחקר היחיד של וולוודיניה (כאב בפות בזמן יחסי מין) התמקד בגירוי רטט להקלה על כאב ותסמינים נלווים. לאחר 4 עד 6 שבועות של שימוש בוויברטור, נשים דיווחו על הפחתה בכאב והנאה מינית מוגברת. יותר מ-80% מהמשתתפים במחקר הביעו שביעות רצון מהטיפול, ו-90% אמרו שהם מרגישים בנוח עם הרופא שלהם מציע ויברטור כצורת טיפול.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
0:00
0:00